❌ #NABI – SUCZKA Z INTERWENCJI ❌

W połowie lipca, w wyniku interwencji przeprowadzonej przez OTOZ Animals Łódź pod naszą opiekę trafiły trzy suczki w typie rasy. Psy mieszkały w brudnych, zamkniętych kojcach bez kontaktu ze światem zewnętrznym. Wszystkie są wychudzone, z sierścią zaklejoną odchodami i moczem, mają zmiany skórne. ?

Bezę już poznaliście, kolejna z suczek to 3-letnia Nabi. Imię jakie zostało jej nadane w domu tymczasowym w języku koreańskim oznacza motyla – stworzenie piękne, delikatne i bardzo płochliwe. Zupełnie jak nasza goldenka. ?

Po pierwszych wizytach weterynaryjnych stwierdzono u Nabi zapchlenie, zapalenie uszu, hot spoty, niedowagę i niedożywienie, które skutkuje anemią. Wykonane usg pokazało zapalenie jelit i silne zagazowanie. Jest również zapalenie spojówek, przeziębienie z zapaleniem gardła, zapchane gruczołu odbytowe oraz infekcja sromu. Do tego wszystkiego po kilku dniach w DT pojawiła się również ciąża urojona. ???

Psiczka zamieszkała u Dominiki w Poznaniu, gdzie bardzo powoli poznaje życie w mieszkaniu i uliczny gwar. Nabi jest psem z ogromnymi lękami. Ze strachu przed wyjściem na zewnątrz przykleja się do podłogi i sika w domu. Klatka schodowa jest straszna, ulica z samochodami również, lepiej nie jest też w parku. Hałasy w mieszkaniu – raptowne stuknięcie widelcem o talerz, spadające klucze czy odgłosy sprzętów kuchennych – wywołują panikę i Nabi chowa się pod łóżkiem w obawie, że stanie jej się krzywda. ??

Przed dziewczynami masa pracy pod okiem behawiorysty, aby poprawić komfort życia suczki. Trzymajcie kciuki! ✊?

___________
Opiekunką adopcyjną Nabi jest Kasia
☎️ 605 964 305 ?katarzyna@wartagoldena.org.pl