❌ #INKA – SUCZKA Z INTERWENCJI ❌

W połowie lipca, w wyniku interwencji przeprowadzonej przez OTOZ Animals Łódź pod naszą opiekę trafiły trzy suczki w typie rasy (#Beza, #Nabi i Inka). Psy mieszkały w brudnych, zamkniętych kojcach bez kontaktu ze światem zewnętrznym. Wszystkie wychudzone, z sierścią zaklejoną odchodami i moczem, ze zmianami skórnymi. ?

U Inki, podobnie jak u pozostałych psiczek pierwsze wizyty u weterynarza przyniosły lawinę złych wieści. W uszach poważny, długo nieleczony stan zapalny, podobnie oczy. Sklejona odchodami skóra w wielu miejscach wymagała wygolenia z powodu rozległych oparzeń. Na całym ciele licznie powbijane kłosy. W badaniu usg widoczny poszerzony żołądek i wypchane jelita z ciałem obcym, którym okazała się być gąbka zjedzona w sporej ilości. ???

2-letnia Inka waży zaledwie 22 kg i nie ma prawidłowo wykształconych zębów, co i tak nie przeszkodziło „hodowcy” w kryciu i rozmnażaniu suczki. ?

Inka zamieszkała w doświadczonym domu tymczasowym u Pani Moniki i jej męża niedaleko Lublina. Ogromnym wsparciem dla lękowej suczki okazała się psia rezydentka Adelka. Dzięki towarzyszce świat dookoła jest choć odrobinę przystępniejszy. ??

_____________
Opiekunką adopcyjną Inki jest Paulina
☎️ 732 004 358 ? paulina@wartagoldena.org.pl