Przed nami nowy 2021 rok, 12 nowych rozdziałów i aż 365 nowych szans.

 

Skoro Jesteś tutaj, na profilu #FundacjaWartaGoldena, pomaganie jest dla Ciebie czymś oczywistym, normalnym. 👍🏻

 

A co z Twoimi przyjaciółmi? Rodziną, znajomymi, sąsiadami, osobami, które spotykasz najczęściej? Czy na nich można polegać? Czy są empatyczni? A może to właśnie oni potrzebują Twojego wsparcia i uwagi?

 

Codziennie mijamy potrzebujących, nawet tego nie zauważając. Żyjemy w biegu, w wiecznym pośpiechu, wiedząc o tym, nadal pędzimy. Często nie zauważamy, jak bardzo ktoś na nas liczy, a nie ma odwagi poprosić o pomoc. Ubiegły rok, nie był dla nas łaskawy, pokazał jednak, że w obliczu globalnego problemu, jakim jest pandemia wielu z nas, otworzyło nie tylko oczy, ale i serca.

 

Pomocna dłoń, drobne gesty, sprawiły, że ktoś mógł odetchnąć z ulgą, uwierzyć w bezinteresowną troskę. 👏🏻

 

Niestety, ten trudny czas jeszcze się nie skończył. Dlatego musimy pamiętać, że po cichutku ktoś na nas liczy. Rozejrzymy się. Może to sąsiad na kwarantannie, któremu nie wolno wyprowadzić psa na spacer. Znajomy, który z powodu pogorszenia stanu zdrowia, został hospitalizowany pozostawiając bez opieki swojego zwierzaka.🐾

 

Zastanówmy się, czy pomoc i ten spacer, naprawdę zaburzy tak bardzo nasz harmonogram dnia? Czy przygarnięcie pod swój dach na jakiś czas, pupila naszego przyjaciela, to dla nas tak duży problem?

 

Może niebawem to my będziemy potrzebować pomocy. Nie bójmy się o nią prosić! Nasza duma na tym nie ucierpi, a może spowodować ogromną krzywdę naszym bliskim. Jeśli nikt z naszych znajomych, członków rodziny nie może nam pomóc, zawsze możemy się zwrócić z taką prośbą na konkretnych grupach facebook’owych np. Pies w Koronie. 👑 Na pewno znajdzie się jakaś dobra dusza, która wyprowadzi naszego przyjaciela na spacer. Ba! Nie odmówi kupna chleba, czy niezbędnych lekarstw.

 

Nie bójmy się pomagać! Nie bójmy się prosić o pomoc! Dlaczego? Nawet jeśli Ty nie skorzystasz z tego wspaniałego gestu dobroci, skorzysta na tym inna osoba, która chcąc odwdzięczyć się, pomoże
kolejnej.

 

WSPIERAJMY #DOBRO! ❤

 

Jeśli chcecie oznaczyć kogoś, kto Wam lub komuś innemu pomógł, gorąco zachęcamy i przesyłamy od całej Fundacji podziękowania!

 

#HasłoNaStyczeńPOMOC