Z lekkim opóźnienie witamy oficjalnie już na naszym pokładzie nową Warciankę – ok 8 letnią Colę.

Cola, a wcześniej Lumen przyjechała do nas z Olecka, gdzie błąkała się od tygodni po ulicach miasta. Została zabezpieczona przez tamtejszą Organizację – Cztery Łapy. Niestety była bardzo zaniedbana i pokazywała oznaki silnego bólu. Jak się okazało sunia miała przepuklinę pachwinową, która wrosła w część jej macicy. Cola została poddana operacji, po której bardzo powoli dochodziła do siebie. Czekaliśmy aż będzie na tyle silna, aby mogła być przetransportowana do Warszawy do naszego Domu Tymczasowego.
I w końcu w zeszłym tygodniu dotarła do nas i stała się oficjalnie kolejną Warcianką.
Niestety Cola nie miała szczęścia, jak się okazało dostała silnej reakcji alergicznej na szwy i rana pooperacyjna bardzo brzydko się goiła a pod skórą tworzyły się ropniaki.
Ostatni tydzień Cola i jej opiekunka tymczasowa spędziły na codziennych wizytach u weterynarza, na przemywaniu i oczyszczaniu rany, kroplówkach i antybiotykach. Dodatkowo przebyta wcześniej babeszjoza odbiła się na jej wynikach krwi, które wskazały na silną anemię. Na ten moment sunia jest już na dobrej drodze do odzyskania pełni zdrowia, natomiast jej leczenie było bardzo intensywne i kosztowne, a jeszcze nie dobiegło końca.
Już teraz wiemy, że leczenie Coli pochłonie znaczne środki, dlatego niezbędne jest wsparcie dla tej kochanej Suni.

Jeśli ktoś chciałby nas wesprzeć i zostać opiekunem wirtualny Coli będziemy wdzięczni za taką pomoc. 

Więcej informacji o Coli znajdziecie na jej wątku na forum:

https://wartagoldena.org.pl/forum/viewtopic.php?t=7011