#ZłotaJesieńSeniora 🍂

 

Każda osoba, która decyduje się na adopcje psa jest bardziej lub mniej świadoma, że jest to decyzja na długie lata. Większość chętnych do otwarcia serca i drzwi swego domu dla nowego członka rodziny maluje w swej głowie obraz długiej i świetlanej przyszłości. Pełnej śmiechu, wesołego poszczekiwania i zabawy do upadłego.

 

Jednak, jaki los czeka tych, których czas się kończy? Co stanie się z tymi, którzy biegać już nie mają sił, a utrzymanie piłeczki w pszyczku jest dla nich ogromnym wysiłkiem? Odejdą w zapomnieniu? W ciszy, bo nikt nie usłyszy ich cichego skomlenia o pomoc? Wszyscy będą omijać ich szerokim łukiem, bo nie mają pełnego uzębienia, a futro nie lśni blaskiem, jak w reklamie?

 

Nie! Nie możemy na to pozwolić! Senior też potrzebuje miłości i ciepłego kąta. Nawet bardziej, gdyż czuje i wie, że jego dni już są policzone, a zegar życia bezdusznie wybija TIK, TAK….

 

Musimy sprawić, aby to tykanie brzmiało jak najciszej! By w ich uszach rozbrzmiewał ciepły głos ukochanego człowieka, a nie dzwon wybijający kolejny rok życia. Jeśli tylko znajdą kogoś, kto pokocha je całym sercem – futro znów zacznie błyszczeć, a w oczach pojawi się radość, łapki zaczną szybkiej maszerować.

 

Seniorowi to nie będzie przeszkadzało, że jesteś zabiegany. Nie będzie wymagał długich spacerów, godzinnych zabaw w ganianego. Fajerwerki też go nie będą denerwowały, bo najprawdopodobniej ich nie usłyszy. Nie pogryzie Twoich nowych butów, tych kilka zębów przyda mu się do spożywania posiłków. Nie zabrudzi drogiej kanapy, nie będzie miał siły, by na nią wskoczyć. On zrozumie, że jutro musisz oddać bardzo ważny projekt, położy się i będzie obserwował, jak pracujesz. Dla seniora najważniejsza jest Twoja obecność, cierpliwie poczeka, aż skończysz.

 

Daj im szansę. Pokochaj. ❤️

Zegar bije…TIK, TAK..

#SANCZO#OBI#BUNIA#BORYS słyszą go bardzo wyraźnie…

 

_________
📸 Warcianka-seniorka Tina w obiektywie Marty Brzozowskiej.