W pierwszym dniu nowego roku przedstawiamy Wam nasze osiągnięcia z 2018 roku.

???Fundacja pomogła łącznie 95 psom: przeprowadziła proces adopcyjny 64 psów.
?Na koszt fundacji zostało wysterylizowanych 20 psów, reszta przeszła ten zabieg u pierwszego właściciela, w schronisku, bądź w domu adopcyjnym.
Fundacja jednocześnie wsparła finansowo 11 psów już adoptowanych w ramach pomocy po adopcyjnej, pomogła również właścicielom 10 psów, którzy potrzebowali wsparcia finansowego, a których psy nigdy nie pozostawały pod opieką fundacji.
W nowy rok wchodzimy z 16 psami, które przebywają w domach tymczasowych.

 

?Fundacja zorganizowała 2 zjazdy miłośników psów rasy Golden retriever.
1️⃣Pierwszy w czerwcu w Dębkach. Na zjeździe uczestnicy poszerzali swoją wiedzę nt. psów ze szczególnym uwzględnieniem Golden Retrieverów. Zostały również przeprowadzone dla wszystkich zainteresowanych wykłady i ćwiczenia:
Michał Mazurkiewicz „Luźna smycz”
Agnieszka Kobierska „Praca węchowa i zaspokojenie potrzeb retrievera”
Paulina Mikuła „Coś z niczego”
Agnieszka Rudnicka „Pierwsza pomoc weterynaryjna”
2️⃣Drugi zjazd odbył się w Toporni , gdzie uczestnicy mogli poćwiczyć komunikację z psem na mini torze agility.

 

?Fundacja wzięła udział w Wystawach dla psów rasowych w Łodzi, Sopocie i Wrocławiu.
?‍?‍?‍?Wzięliśmy również udział w pikniku Z psem weselej w Krakowie, w trakcie którego wolontariuszki udzieliły wywiadu dla Radia Kraków nt. opieki nad psem przez dom tymczasowy, oraz metodach pracy z psem nadpobudliwym.
?Fundacja uczestniczyła również w Motosercu w Warszawie oraz w Psim Pikniku we Wrocławiu.
?‍?Nasza wolontariuszka przeprowadziła szkolenie dla dzieci w Przedszkolu Społecznym na ul. Wspólnej w Milanówku.

 

?Wolontariusze fundacji wzięli udział w III Ogólnopolskiej Konferencji Behawioryzmu Zwierząt pt. „Skuteczne modele diagnostyczne i terapia zachowań agresywnych oraz reaktywnych u psów” w Warszawie, szkoleniu „Praca z psem nadpobudliwym” w Poznaniu, szkoleniu „Agresja u psów” w Warszawie, szkoleniu „Pies lękliwy” we Wrocławiu, w seminarium „Jak opiekować się psem z osteoporozą i dysplazją stawów” w Warszawie, w konferencji Animal Training Methods 2018 w Warszawie, w seminarium „Praca z psem lękliwym i agresywnym na tle lękowym” w Poznaniu oraz webinariach „Jak przygotować psa na przybycie noworodka”, „Pikuś boi się wystrzałów! Pomóc psu w Sylwestra” oraz „Te straszne fajerwerki”.

Podczas WOŚP w sztabie w Gliwicach fundacja przeprowadziła zbiórkę pieniędzy dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz zorganizowała pokaz posłuszeństwa psów.

?Fundacja prowadziła szeroką działalność informacyjno-edukacyjną na blogu na stronie fundacji, na forum fundacyjnym oraz na Facebooku i Instagramie. Fundacja poruszyła tematy takie jak: adopcja psów seniorów, ochrona psich łap w zimie, ochrona przeciw kleszczom, odpowiednie przygotowanie i opieka nad psem w trakcie podróży, opieka nad psem nad morzem, jak również domy tymczasowe i ich rola w procesie przygotowania psów do adopcji. W okresie około-sylwestrowym prowadzona była akcja edukacyjna nt zabezpieczenia przed ucieczką, wsparciem w trakcie sylwestra i pracą z psem po sylwestrze.

?Fundacja w roku 2018 skontaktowała się z wszystkimi właścicielami psów, w związku jubileuszem związanym z oddaniem przez fundację do adopcji 500 psów.

?Fundacja promowała ideę prowadzenia domów tymczasowych oraz wspierała ich opiekę nad psami.

?Współpracowała z organizacjami i fundacjami zajmującymi się ratowaniem psów innych ras takich jak labradory, owczarki podhalańskie, hovawarty oraz z organizacjami ogólnopolskimi ratującymi wszystkie zwierzęta.

 

 Bez Waszej pomocy i wsparcia tak szeroka działalność nie byłaby możliwa. Jesteśmy Wam niezmiernie wdzięczni mając jednocześnie nadzieję, że wspólnie będziemy ratować Goldeny i inne psy w tym roku. Podsumowanie naszej działalności finansowej przedstawimy wkrótce