Imię: SANCZO

Wiek: 10 lat

 

Kochani, #Sanczo Pansa 🐾 wciąż czeka na swój dom! Już czas najwyższy żeby znalazł swoje miejsce na Ziemi i tam spędził złotą jesień życia, u boku jakiegoś wyjątkowego człowieka o wielkim sercu!

Sanczo jest jednym z tych psów, które prawdopodobnie całe życie spędziły w samotności, bez opieki, tułając się, gdzie popadnie.

Dopiero teraz, na stare lata dowiedział się, że warto czasem spojrzeć na człowieka i usłyszeć jego głos, bo można za to doświadczyć czegoś fajnego. Dopiero teraz polubił ludzkie towarzystwo, głaskanie, wspólne spacery, a nawet wykonywanie niektórych poleceń.

To radosny i kochany pies, który potrzebuje na początku trochę czasu żeby zaufać, ale później nie chce odstąpić opiekuna nawet na krok. To psiak, który potrafi się zająć sam sobą i nie jest mocno absorbujący, choć zdarza mu się również rozszczekać, gdy zapragnie uwagi.

Potrafi jeździć bez problemów samochodem. Jest samodzielny, może zostać sam w domu bez przeżywania lęku i frustracji z tym związanych. Nie potrzeba mu wiele ruchu, choć uwielbia spacery i zwiedzanie spokojnej okolicy.

Sanczosław nie przepada za czesaniem i pielęgnacją, ale wszystko w swoim tempie! Wraz ze wzrostem zaufania do nowych opiekunów chłopak będzie pozwalał na więcej. Gdy poczuje się zbytnio obciążony działaniem człowieka, zakomunikuje to warczeniem lub zesztywnieniem ciała. Trzeba wtedy mu trochę odpuścić żeby znowu poczuł się bezpiecznie i komfortowo.

Dla Sancza najbardziej sprawdziłby się dom z ogrodem, w jakimś spokojnym miejscu. Gdzie mógłby sobie leżeć na ganku i oglądać okolicę lub poszukać czegoś ciekawego w trawie. Bez innych zwierząt lub ewentualnie z innymi spokojnymi seniorami. Bez dzieci, bo jest wobec nich nieufny.

Jeśli chodzi o jego stan zdrowia, jak na seniora, nie jest źle! Wyniki krwi są dobre, trzeba jedynie skontrolować za kilka miesięcy, czy nie pogorszyły się parametry tarczycy. Trzeba również pielęgnować maścią łokcie, bo porobiły się modzele. Sanczo jest w świetnej kondycji, z poruszaniem się nie ma już kłopotów, ba! potrafi nawet wskoczyć sam do bagażnika.

 

Opiekun adopcyjny: KASIA

Kontakt: tel. 605 964 305; e-mail: katarzyna@wartagoldena.org.pl

Wątek na forum: https://wartagoldena.org.pl/forum/viewtopic.php?t=7009

Link do ankiety adopcyjnej: https://forms.gle/Yn2fWiFknoiTXYWKA