Imie:Mia
Wiek:3 lata
Waga:23
Szczepienie przeciwko wściekliźnie: Tak
Szczepienie przeciwko chorobom wirusowym:Tak
Sterylizowana :Nie
Kolor:Bezowo-Ruda
Miejsce zamieszkania:DT Lublin
Status:Przygotowywana do adopcji
Stan zdrowia;Dobry
Stosunek do dzieci:Przyjaźnie, pozwala na głaskanie i całowanie po czole. Potrafi jednak w przypadku nagłego mocnego złapania np za tylne nogi czy nadepnięciu na ogon odwinąć się obronnie z zębami, dlatego kontakt z dziećmi powinien być tylko w towarzystwie opiekuna i kontrolowany.
Stosunek do psów:Jest przyjaźnie nastawiona, podejmuje próby zabawy, nie jest nachalna. Gdy pies jest natarczywy warczy pokazuje zęby. Bardzo ładnie się komunikuje. Nie ma uprzedzeń co do płci zwierząt. Nie podejmuje wyzwania gdy inny pies na nią warknie. Odpuszcza.
Stosunek do kotów:Mieszka z kotem, kot niejednokrotnie pokazał jej że jest wyżej. Potrafił ją pogonić czy przyłożyć łapą. Nie reaguje wtedy agresją. Gdy kot biega ochoczo po domu biega zaciekawiona razem z nim :) Na dworze podczas spacerów podejmuje próby zabawy. Z racji żywego zainteresowania ruchliwymi przedmiotami i obsesji na punkcie piszczących zabawek nie zalecam kontaktu z małymi gryzoniami czy królikami.
Czy wymaga ruchu:Tak
Czy potrafi chodzic na smyczy:Tak
Czy wymaga szkolenia:Tak

Mia jest psiakiem z zespołem zaburzeń obsesyjno-kompulsywnych. Wymaga opiekuna który zapewni jej bardzo dużą dawkę ruchu i zainteresowania, który będzie potrafił zmęczyć jej umysł bardzo REGULARNĄ pracą na tyle by z dnia na dzień jej choroba cichła. Jest to najważniejszy aspekt jej wychowania. 10 km CODZIENNIE to minimum by Mii żyło się dobrze a jej zaburzenia nie pogłębiały się !!!

Watek na forum: https://wartagoldena.org.pl/forum/viewtopic.php?t=6271

Opiekun adopcyjny :Ewa
Kontakt:ewa_marciniak1@op.pl
513045716