Odbył się nasz kolejny zjazd w Dębkach (już po raz piąty!!!), po raz drugi w ośrodku Sull Mare.

Podziękowania dla uczestników, szkoleniowców, właścicieli ośrodka, organizatorów i darczyńców przekazaliśmy już w poprzednim naszym poście. Teraz kilka słów refleksji i podsumowań.

Celem naszych zjazdów jest przede wszystkim integracja środowiska miłośników psów, a w szczególności psów rasy Golden retriever.
Psy trafiają do adopcji w całej Polsce, a zjazdy pozwalają nam wszystkim poznać się osobiście. Cenimy sobie ludzi i uwielbiamy wszystkie rozmowy, które mają miejsce w czasie naszych spotkań.

Naszym drugim celem w czasie zjazdów jest nauka. W czasie każdego tego typu zlotu organizujemy szkolenia dla uczestników.
Tym razem dowiedzieliśmy się jak udzielić pierwszej pomocy psu, a poza tym jak można zorganizować psu zajęcia przygotowując mu pracę węchową z dostępnych rzeczy w domu.

Przeprowadzone zostało również szkolenie z chodzenia na luźnej smyczy teoretyczne i praktyczne. Nasi szkoleniowcy postarali się również o indywidualne rozmowy z właścicielami psów, aby omówić problemy poszczególnych podopiecznych.

Gdyby podsumować ten zjazd w liczbach, to uczestniczyło w nim mnóstwo psów i jeszcze więcej ludzi. Wiele osób przyjechało tylko na jeden dzień by z nami się spotkać, inni przychodzili do nas codziennie, mieszkając poza ośrodkiem. Niektórzy mieszkali w ośrodku Zagajnik i również wiele czasu spędzili na rozmowach z nami, biorąc udział w licytacji i w szkoleniach.

Celem naszych zjazdów nie jest zbieranie pieniędzy na działalność statutową.
Owszem przeprowadzamy licytację wyjątkowych przedmiotów, ale zajmuje nam to tylko jeden wieczór, a w czasie zjazdów nasze fundacyjne gadżety są zawsze w promocyjnych cenach.

Fundacja Warta Goldena nie prowadzi działalności gospodarczej, pomoc świadczymy ze środków otrzymanych z darowizn oraz 1% podatku. Nikt w fundacji nie pobiera wynagrodzenia za swoja pracę i handel nie jest naszym celem.

Jeśli chcecie miło spędzić czas na spacerach i zabawach z psami, poznać innych goldeniarzy i czegoś nowego dowiedzieć się o psach, to zapraszamy na nasze kolejne spotkania.