Niedawno pod skrzydłami Warty Goldena znalazł się psi senior – #SANCZO.

 Samiec od prawie roku przebywał w Schronisku w Wadowicach Dolnych, do którego trafił w dosyć kiepskim stanie – obolały, kulejący i bardzo wychudzony. Wówczas zainteresowała się nim inna fundacja. Zabrała go pod swoją opiekę i niestety po kilku dniach zwróciła do schroniska sugerując, że trzeba go uśpić, gdyż dotkliwie pogryzł opiekunkę tymczasową.

Na szczęście osoby pracujące w schronisku nie chciały wydawać pochopnie wyroku na Sanczo i tak oto psiak trafił w końcu do nas. Jak wiecie, już niejednokrotnie pomagaliśmy Goldenom, o trudnej przeszłości z podobną historią pogryzień.

Niektóre psy potrafią zresocjalizować się dość szybko, niektóre potrzebują więcej czasu na przepracowanie negatywnych zachowań, niektóre skrajne przypadki niestety pomimo prób nie nadają się do życia u boku człowieka, gdyż stanowią dla niego zbyt duże zagrożenie.

🐾 Chcemy dać Sanczowi szansę, jakiej nie dostał wcześniej. Chcemy zapewnić mu profesjonalną opiekę pod okiem behawiorysty i trenera, który po dłuższej, nie kilkudniowej obserwacji oceni charakter psa oraz jego rokowania na przyszłość. Nie skreślimy Sanczo za jego przeszłość, ale będziemy mieli świadomość tej przeszłości i zrobimy co w naszej mocy aby mu pomóc.

🐾 Sanczo aklimatyzuje się obecnie w profesjonalnym hotelu dla psów w Pieńkach Henrykowskich, gdzie doświadczony behawiorysta będzie mógł ocenić jakie są jego szczególne potrzeby, jakie sytuacje są dla niego niekomfortowe, jakiego rodzaju domu psiak potrzebuje.

🐾 Sanczo przejdzie również kompleksową diagnostykę stanu zdrowia. Już na pierwszy rzut oka widać, że stare kości i stawy przysparzają mu ból, co może mieć znaczący wpływ na jego niepożądane zachowanie.

_________
Serdecznie dziękujemy Schronisku dla zwierząt Czekadełko za zaufanie i powierzenie nam opieki nad Sanczo. Obiecujemy, że zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby pomóc naszemu seniorowi! 

#wprzygotowaniudoadopcji