Tracheotomia u psa? Poznajcie historię Ani i Ozziego!

Ania Lora to wspaniała kobieta, której życiową misją jest niesienie pomocy mniejszym przyjaciołom. Od długiego czasu wspiera działanie Fundacji między innymi przyjmując pod swój dach naszych podopiecznych. Ania często przyjmuje psy, które wymagają bardzo dużej pracy i zaangażowania opiekuna. Część z Was pewnie pamięta historię Luckiego, jego obronę zasobów i pogryzienie Ani na początku swojego tymczasowania u niej. To wydarzenie nie zniechęciło jej do działania, nie oddała gagatka z powrotem do nas, Ania takie przeciwności losu pokonuje, a nie poddaje się im! Po długiej pracy z Luckim, pod czujnym okiem behawiorysty, Ania zyskała pełne zaufanie Luckiego, a ich więź stała się tak mocna, że zostali ze sobą już na zawsze  Obecnie Ania ma na DT kolejnego Waricaka – Foresta. Psiaka, którego pobyt w schronisku miażdżył psychicznie, który całymi dniami leżał rozpłaszczony pod ścianą i próbował zniknąć. Dzisiaj, pod opieką Ani, jest już o niebo lepiej. Cieszy się radością życia, poznaje inne psiaki i czeka na wymarzony dom 
Ania, oprócz niesionej pomocy naszej i innym Fundacjom, posiada jeszcze swoje własne psiaki: Speedy – kawaler w typie owczarka niemieckiego i Ozzy senior golden retriever. Oczywiście każdy pies to odrębna historia, lecz na naszym forum będziecie mogli poznać bliżej historię Ozziego, który kilka dni temu przeszedł operację tracheotomii. Pomimo tego, że Ozzy nie jest Warciakiem, gdy Ania poprosiła o wsparcie finansowe nie było innej decyzji jak wspomóc Anię w walce o zdrowie jej ukochanego goldena.
Tracheotomia to operacja, na którą 90% z nas by się nie zdecydowała, nie jest to częsty zabieg u psów i pewnie blokuje nas trochę strach przed nieznanym. Poprosiliśmy Anię, aby opisała historię choroby Ozziego, leczenie i rekonwalescencję po operacji, abyśmy wspólnie mogli bliżej poznać ten zabieg i może komuś ta wiedza pomoże w podjęciu decyzji o ratowaniu swojego psiaka.

Cała historia będzie opisana tutaj: https://wartagoldena.org.pl/forum/viewtopic.php?t=6675