| #PSYZINTERWENCJI ❌| #LEO 🐶 |

 

Poznajcie najbardziej wychudzonego ze wszystkich uratowanych w ubiegłym tygodniu goldenów. Leo ma około 8 lat, waży zaledwie 18 kilogramów i jest niewidomy. 🥺

 

Skala zaniedbań w przypadku tego samca – poraża i przeraża. Leo z trudem utrzymuje się na nogach, ma ogromne problemy z poruszaniem i bardzo dużo śpi. Zaraz po przyjeździe do domu tymczasowego jego wątłe ciałko drżało bez przerwy przez kilka godzin.

 

📋 Konieczne była także szybka interwencja weterynaryjna i cewnikowanie, ponieważ nie oddawał moczu samodzielnie. Podobnie jak pozostałe psy odebrane tego dnia, był również okropnie brudny, zapchlony i zarobaczony.

Leo ma zaćmę na obu oczach – nie widzi kompletnie nic. W uszach stwierdzono grzybicę. Ma starte i częściowo popsute zęby, które wymagają dalszej konsultacji. Badania krwi wykazały anemię, co potwierdza apatyczne zachowanie.

Weterynarz zwrócił uwagę na obniżone tętno oraz nietypowy element widoczny w powiększonej prawej komorze. Serce będzie także dodatkowo diagnozowane.

 

Przed chłopakiem jeszcze długa droga do odzyskania zdrowia – tego fizycznego i psychicznego. Najbliższe tygodnie i wizyty u psich specjalistów (okulisty, kardiologa, neurologa, stomatologa) pokażą, na ile będziemy w stanie zwrócić mu to, co zabrał bezduszny „właściciel”. 💔

 

********
ℹ️ Leoś zamieszkał w domu tymczasowym u Agaty i psich rezydentek – Luny i Ery. Jak zapewne większość z Was skojarzy, jedna z suczek – Era to nasz fundacyjny psiak, którego Agata adoptowała po niedługim okresie „tymczasowania”. Jesteśmy bardzo wdzięczni, że w jej domu i sercu znalazło się jeszcze jedno miejsce dla tak wymagającego psa. 🤎🐾

Chcielibyśmy podziękować również Pani Agnieszce, która pomogła w transporcie Leosia. 👏🏻
********

 

JAK MOŻESZ POMÓC LEO?

✅ Wesprzyj zbiórkę założoną na leczenie i utrzymanie psów z interwencji: https://zrzutka.pl/f8guev

✅ Zostań #WOW (Wirtualnym Opiekunem Warciaka) i zdeklaruj stały przelew na pomoc do czasu adopcji – napisz do nas wiadomość prywatną, a wszystko wyjaśnimy.

 

#nowypieswfundacji #wprzygotowaniudoadopcji #fundacjawartagoldena

 

_____________
Opiekunem adopcyjnym Leo jest Natalia
☎ 607 484 437 📧natalia@wartagoldena.org.pl