Jeśli nie możesz przygarnąć psa na stałe – i tak możesz pomóc! ZOSTAŃ NASZYM DOMEM TYMCZASOWYM! ??

 

Czym jest Dom Tymczasowy (DT)❓

Dom tymczasowy to miejsce, do którego trafiają psy, zgłaszane do fundacji w różnych okolicznościach: ze schronisk, znalezione, oddawane przez właściciela – często z trudnymi zachowaniami lub problemami zdrowotnymi.

 

Jak wygląda pobyt psa w Domu Tymczasowym❓

Podczas pobytu w DT, pies przechodzi wizyty kontrolne w gabinecie weterynaryjnym, kastrację/sterylizację oraz ew. diagnostykę i leczenie, jeśli wymaga tego jego stan zdrowia. Dom tymczasowy przygotowuje psa do późniejszej adopcji. Obserwuje, kontroluje, uczy właściwych zachowań, a przede wszystkim zapewnia bezpieczną przestrzeń do tego, żeby pies mógł się dobrze czuć.

 

Jakie są koszty utrzymania psa w Domu Tymczasowym❓

Wszelkie finanse związane z utrzymaniem psa w Domu Tymczasowym pokrywa fundacja, jednak Opiekun/Opiekunowie Tymczasowi mogą współuczestniczyć w ich pokrywaniu, jeśli mają taką możliwość i chęć. Fundacja wyposaża Dom Tymczasowy w niezbędną wyprawkę dla psa, z chwilą przyjęcia go do siebie oraz zapewnia wsparcie w zakresie szkolenia oraz zrozumienia psich potrzeb. Każdy Dom Tymczasowy ma przydzielonego opiekuna z ramienia Fundacji, z którym można kontaktować się w razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości.

 

Kto może zostać Domem Tymczasowym❓

Ze względów bezpieczeństwa, pies, którego historii nie znamy, nie może trafić do domu z małymi dziećmi. Posiadanie własnego psa (lub innego zwierzęcia) nie wyklucza możliwości stworzenia Domu Tymczasowego, jednak tylko wtedy, kiedy mamy pewność, że zwierzęta akceptują swoją wzajemną obecność.

 

Jakie są prawa Domu Tymczasowego❓

Jako Dom Tymczasowy masz pierwszeństwo, jeśli chodzi o adopcję psa, przebywającego pod Twoją opieką. Fundacja ma na swoim koncie wiele historii, w których więzi między psem a opiekunami stawały się nierozerwalne, a dom tymczasowy szybko zamieniał się w dom stały. ❤

 

Co zmienia Dom Tymczasowy❓

Dom tymczasowy ratuje życie i zwiększa szansę na adopcję! Dzięki Opiekunom Tymczasowym, pies nie trafia do schroniska, w którym jest narażony na stres, hałas i zimno, mające duży wpływ na stan zdrowia i psychikę zwierzęcia.

 

CHCESZ POMÓC?
?? wypełnij aplikację: https://forms.gle/ZkMFwPdTsgQY9amj8

 

Po wypełnieniu ankiety skontaktuje się z Tobą przedstawiciel fundacji i wyjaśni dalsze procedury.

 

W razie pytań i wątpliwości zawsze możesz skontaktować się z nami! Wolontariuszka Paula Policewicz chętnie odpowie na Twoje pytania:
☎ 694 815 316; ? paula@wartagoldena.org.pl

 

#FundacjaWartaGoldena #domtymczasowy #niekupujadoptuj