| #PSYZINTERWENCJI ❌ | #IMBIR ? |

 

Miesiąc temu OTOZ Animals przeprowadził interwencję w masowej pseudohodowli w Rybakach (woj. pomorskie), w której znajdowały się psy różnych ras, również w typie golden retrievera. Podczas dwuetapowej akcji odebrano blisko 60 psów oraz kilka kotów.
Zwierzęta przetrzymywane były w nieogrzewanych, betonowych budynkach gospodarczych, w kojcach i na łańcuchach – brudne, chude, pogryzione, chore. ??

Koszmar tego miejsca polega na tym, że rok temu dokładnie z tych samych budynków, od tego samego właściciela odebrano interwencyjnie 78 psów! Pomimo wyroku, który otrzymał za znęcanie się nad zwierzętami, handel trwał dalej. ??

Odpowiedzieliśmy na prośbę #OTOZAnimals i przyjęliśmy pod opiekę fundacji pięć psów: Imbira, Freyę, Zosię, Bigosa i Leo.

 

********
Imbir to około roczny samiec pełen młodzieńczej energii. Na szczęście poza znaczną niedowagą weterynarz nie stwierdził innych niepokojących objawów, które wymagałby dodatkowej diagnostyki czy leczenia.

Psi chłopak zamieszkał u Pani Katarzyny w Tychach, gdzie poznaje życie nieograniczone czterema betonowymi ścianami komórki i łańcuchem (w komentarzu wrzucamy link do filmiku z interwencji, na którym możecie zobaczyć przypiętego łańcuchem do ściany Imbira). ?

Olbrzymie zaniedbania socjalizacyjne w pierwszym roku życia sprawiły, że Imbir dopiero teraz poznaje życie u boku człowieka i wszystko, co jest jego nieodłącznym elementem – chociażby spanie w mieszkaniu czy codzienne spacery. Na każdym kroku odzywają się psie lęki, jednak nowa opiekunka z ogromnym zaangażowaniem towarzyszy mu w tej drodze i jak sama przyznaje ? „odkopujemy goldenową naturę, która ukryła się głęboko pod ciężarem przeżyć”.

 

⚠️ Pani Kasia zdecydowana jest na adopcję Imbira, dlatego nie przyjmujemy ankiet adopcyjnych. ⚠️

 

Na koniec – serdeczne podziękowania kierujemy do Piotra Okupnika za pomoc w transporcie złotka! ??

 

#nowypieswfundacji #wprzygotowaniudoadopcji #fundacjawartagoldena

 

____________
Opiekunem adopcyjnym Imbira jest Paulina
☎️ 732 004 358 ?paulina@wartagoldena.org.pl