Strona Główna  Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Chat  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Adopcja Golden'a czy to dobry pomysł w moim przypadku
Autor Wiadomość
Konraddd 

Wysłany: 2014-11-25, 11:47   Adopcja Golden'a czy to dobry pomysł w moim przypadku

Chciałbym dla swoich dzieci na święta dać pieska. Nie wiem jednak czy wybrać rasowego czy kundelka. Są to jeszcze małe dzieci, chciałbym dlatego, ażeby to był duży i nie wymagający pies. Czytałem nieco o pieskach rasy Golden Retriever. To duże pieski, więc sądzę, że w dużym mieszkaniu nie będzie im źle. Szczeniak jest najlepszy, żeby uczyć dzieci odpowiedzialności. Chciałbym, aby dzieci miały zwierzęta. Nie znam się na tym i boję się, że jak kupię jakiegoś ze względu na wzrost to może okazać się agresywny. Wolę nie ryzykować. Nie znam się na psach i nie do końca wiem, jaki pies będzie się czuł dobrze w niewielkim pomieszczeniu. Dobrze byłoby, żeby był na tyle spokojny, ażeby moje dzieci spokojnie mogły się z nim bawić, opiekować się nim czy wychodzić na spacer. Znacie się na tym. Może wiecie czy jest rasa, która zalecana jest dla dzieci? Chcę, żeby dzieci miały jakieś zwierzęta, ale boję się, że je narażę. Chcę być pewny, że piesek, którego im podaruję będzie prawdziwym przyjacielem. Możecie mi pomóc.

Warna 
ADMINISTRATORWarna

Wysłany: 2014-11-25, 12:20   

Proszę powiedzieć w jakim wieku są dzieci?

I jedna bardzo ważna rzecz - pies nie jest rzeczą, tylko żywym stworzeniem, więc należy go traktować tak, jak człowieka. Nie można zatem kupić pieska dla dziecka, bo tak samo nie można kupić człowieka dla dziecka. Człowiek bierze psa do swojego domu po to, żeby się nim opiekować. Powinien odpowiednio go żywić, dobrą karmą, zalecona przez weterynarza, powinien chodzić na wizyty do lekarza, powinien być odrobaczany, szczepiony, zabezpieczany przed kleszczami, powinny być przy nim przeprowadzane zabiegi pielęgnujące, jak obcinanie pazurów, czyszczenie oczu, czyszczenie uszu, szczotkowanie i trymowanie sierści. Pies musi też chodzić na spacery, powinniśmy wybrać również właściwe zabawy dla danego psa oraz różne zadania intelektualne. Posiadanie psa to wielka praca i zajmuje bardzo dużo czasu.
Szczeniak poza tym załatwia się w domu, może niszczyć meble, może niszczyć ściany, dywany, kołdry, poduszki, nasze ubrania, buty. Może też skakać na drzwi i wyć, czy szczekać, gdy wyjedziecie z domu. I na koniec: szczeniak będzie potrzebował szkolenia.
Czy Pani będzie potrafiła sobie z tym wszystkim poradzić?

Iza Tutisowa 
DOM WARTY GOLDENA

Wysłany: 2014-11-25, 13:27   

Warna napisał/a:
pies nie jest rzeczą, tylko żywym stworzeniem, więc należy go traktować tak, jak człowieka. Nie można zatem kupić pieska dla dziecka, bo tak samo nie można kupić człowieka dla dziecka.
Warna napisał/a:
Posiadanie psa to wielka praca i zajmuje bardzo dużo czasu.
To są dwa aspekty które trzeba bardzo poważnie rozważyć. Pies w domu to tak naprawdę wielka odpowiedzialność. Pies to nie zabawka dla dziecka. Pies to żywe stworzenie, które potrzebuje człowieka.
Jeśli nie ma się czasu na poświęcenie go psu, to od razu można zapomnieć o tego typu "prezentach"

Pozdrawiamy Iza, Piotrek i szalony Tutis :)

Asia i Bella 
DOM WARTY GOLDENA
Wysłany: 2014-11-25, 16:27   

Akurat dzisiaj szukając inspiracji na świąteczne prezenty :) natrafiłam na taki artykuł:
http://psy-pies.com/artyk...pomysl,759.html
Polecam lekturę.

Ola, Mariusz i Lea 
DOM WARTY GOLDENA

Wysłany: 2014-11-26, 01:04   

Cytat:
Konraddd
Konraddd napisał/a:
Chciałbym
Konraddd napisał/a:
Czytałem

Warna to raczej pan :mrgreen:

Warna 
ADMINISTRATORWarna

Wysłany: 2014-11-26, 10:10   

To rzadkość u nas na forum, chyba dlatego pisałam, jak do kobiety. Ale oczywiście masz rację.

monika5s 

Wysłany: 2014-11-28, 16:25   

Pies jako świąteczny prezent dla dzieci pod choinkę to według mnie bardzo zły pomysł :evil:
Kiedyś mój 11 - letni wówczas syn powiedział, że chce mieć pieska...No i kupiliśmy Guccia. Ale to była bardzo dobrze przemyślana decyzja i oboje z mężem doskonale zdawaliśmy sobie z tego sprawę, że to MY będziemy opiekować się psem, dbać o niego, żywić , leczyć, że pies zmieni nasze życie bo musimy być za niego odpowiedzialni.
A syn, no cóż...czasami się z psem pobawił, poszedł na spacer, dał jeść...jak to dziecko..
Dlatego jak słyszę, że ktoś kupuje psa dla dziecka to uważam, że jest bardzo nieodpowiedzialny, chyba, że tak jak ja doskonale sobie zdaje sprawę, że to tak naprawdę pies dla rodziców dziecka i jest to bardzo dobrze przemyślana decyzja, bo pies to nie zabawka, tylko żywe stworzenie wymagające opieki i poświęcenia.

goldenka 

Wysłany: 2014-12-04, 11:31   

Uważam, że pies na prezent to nie do końca trafiony pomysł;) może poczekajcie jeszcze i wstrzymajcie się z decyzją. Warto przemyśleć wiele rzeczy i mieć świadomość, że to odpowiedzialność (kochana i milutka, ale odpowiedzialność) na długie lata :)

Odpowiedz do tematu