Forum Fundacji Warta Goldena Strona GłównaForum Fundacji Warta Goldena Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Chat  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
DORA
Autor Wiadomość
goldenek2 

Wysłany: 2014-04-17, 23:53   

Wykazuje zachowania "niepożądane", Mariusz. To nie jest taka przytulaśna sunia. W wątku jest to opisane.

Ola, Mariusz i Lea 
DOM WARTY GOLDENA

Wysłany: 2014-04-18, 23:17   

ok wiem ...ugryzła dziecko i to dwukrotnie !!!...doczytałem...myślę, że to temat do wyprostowania bo poco wprowadzać np kogoś kto ma lęk wysokości na 20 piętro wieżowca ... tu reguła może być podobna bo skoro psina poza kontaktem z dziećmi jest rewelacyjna oszczędźmy jej tego i nie prowokujmy na siłe dobrych zachowań w kontakcie z bajtlami ;)

PS. być może w pewnym wieku (choć w wątku nie wyczytałem ile ma lat) nie da się już przewalczyć pewnych zachowań i lęków ? oczywiście mogę się mylić bo każdy przypadek jest inny... :)

Mariusz

goldenek2 

Wysłany: 2014-04-18, 23:32   

Mariusz... u Ali nie było dzieci.

Korbulowa Familia 
DOM WARTY GOLDENA

Wysłany: 2014-04-19, 07:43   

I nie tylko chodzi o dwukrotne ugryzienie dziecka...
Zobacz ile pracy w samym domu i poza nim podczas "normalnych" spacerów Ala musi w korektę zachowań Dory wkładać, a efekty nie są zadowalające.

Karmelowa Alusia 
DOM WARTY GOLDENA

Wysłany: 2014-04-19, 11:28   

Pozwolę sobie przedstawić w skrócie aktualny stan Dory.
Sunia w domu jest psem idealnym. Zaakceptowała swoje miejsce w stadzie. To Karmel jest wyżej w hierarchii i ona to akceptuje. Nie dochodzi między nimi w chwili obecnej do żadnych starć. Ich zabawy polegają na gonitwach i przepychankach. Dora nie potrafi z innym psem bawić się zabawkami(przeciąganie sznurka, czy kija). Zabawkami bawi się sama tańcząc w rytm muzyki. Próba zabrania jej zabawki kiedyś niemożliwa z racji próby ugryzienia ręki ostatnio jest już możliwa, ale Dora zabranie zabawki , nawet jeśli dostaje ją spowrotem uznaje za koniec zabawy. Pozwala wykonywać przy sobie wszelkie czynności higieniczne(czesanie, wycieranie łap, strzyżenie). nie niszczy niczego w domu, bez problemu zostaje sama. Obce osoby w domu traktuje z rezerwą . Po obwąchaniu gościa kładzie się w bezpiecznej odległości i obserwuje sytuację. Dora nie lubi być głaskana po głowie, akceptuje jedynie czochranie po grzbiecie , z reguły ustawia się tyłem do kogoś.
Sunia nie jest psem, który dobrze czuje się w hałaśliwym środowisku miasta. Na spacerze nie ciągnie , idzie spokojnie przy nodze, na krótkiej smyczy, z racji tego, ze kiedy przechodzimy koło innych osób, zwłaszcza tych, które wykonują gwałtowne ruchy(dzieci!), biegną lub głośno mówią próbuje skakać z zębami do ręki. Spokojnie przechodzi już koło jadących samochodów, niestety nie akceptuje rowerów, motocykli, czy biegaczy lub urządzeń wydających hałas. W terenie gdzie jest spokój , nie ma ludzi , innych zwierząt spuszczona ze smyczy przychodzi na każde zawołanie, idzie wolno nie lubi biegać, tarzać się , czy kopać. Toleruje inne psy jeśli są od niej większe i spokojnie się zachowują-daje się powąchać , nie bawi się z nimi . Do szczekających za płotem psów rzuca się. Nie toleruje mniejszych od siebie psów i kotów. Wymaga trzech krótkich spacerów dziennie po ok pół godziny.Dłuższe ja męczą powodujac zadyszkę.

Ola, Mariusz i Lea 
DOM WARTY GOLDENA

Wysłany: 2014-04-19, 20:26   

ok czekam na następne info o postępach Dory

Mariusz

chomik 

Wysłany: 2014-05-29, 12:43   

Co dalej z Dorką ? Straszna cisza w jej sprawie.

Marek z Szansy
[Usunięty]

Wysłany: 2014-05-31, 09:10   

Asiu w "złą godzinę" wypowiedziałaś swoje słowa. Dora w dniu wczorajszym trafiła do mnie na "tymczas" więc ani "złej" ani żadnej innej ciszy już nie będzie. Macie pecha Dziewczyny.
Dora szybko zadomowiła się u mnie, chociaż pożegnanie z Alą było wielkim przeżyciem. Najpierw koniecznie chciała wsiąść z Nią do samochodu a gdy ten się już oddalał to chciała za nim biec. Musiałem ją mocno trzymać żeby się nie wyrwała.
Żeby odwrócić jej myśli od razu poszliśmy na spacer. Tu jest relacja z tegoż:
http://youtu.be/N3W5iJG-gI4
W domu jest grzeczna i przyjacielska. Od razu zaprzyjaźniła się z moim synem. Balkon uwielbia. Trochę problemów sprawiają jej moje schody. Mam nadzieję, że to nie problemy zdrowotne tylko musi się ich nauczyć.
Rano wstałem o 7.30. Dorę zastałem śpiącą w tym samym miejscu, w którym ją zostawiłem wieczorem. Jak ona się ucieszyła na mój widok. Dupka tańczyła wokół mnie jak oszalała.
Zapamiętała, która jest jej miska i podeszła od razu do swojej.
Nero tylko jest biedny bo to młody jurny chłop i ma na nią wielką ochotę a ona wręcz przeciwnie. Już kilka razy go obwarczała ale on się nie poddaje i ciągle ma nadzieję. Już słyszę głosy współczucia Wartowniczek dla napastowanej Dory. Tylko ja jeden współczuję Nerusowi. Nie ma sprawiedliwości na tym świecie.

Ewa i Cindy 
WARTA GOLDENA

Wysłany: 2014-05-31, 13:10   

Marku, super filmik.. a co do współczucia.. no cóż, laska wie co lubią czego nie i nie boi się tego powiedzieć nagłos :) powodzenia :)

Warna 
ADMINISTRATORWarna

Wysłany: 2014-05-31, 15:04   

Ale Nerusowi się przytyło. :-D

Marek z Szansy
[Usunięty]

Wysłany: 2014-05-31, 17:32   

Nero waży mniej więcej równo. Zawsze był potężny. Z gór jak do mnie przyjechał był jeszcze o 10 kg cięższy. To Tass przytył. Staruszek nie ma już chęci na bieganie. Spacery niezbyt długie z ławeczkami po drodze. Ja zresztą też. Tass ożywia się tylko nad Rawką. W wątku Nerusa wkleję zaraz film z wycieczki nad Rawkę 18 maja.

Marek z Szansy
[Usunięty]

Wysłany: 2014-05-31, 21:24   

Jeszcze jeden film. Bardzo chaotyczny przeskakujący z obrazu na obraz ale pokazujący moją bandę. http://youtu.be/4Zb_RAULsTk

Marek z Szansy
[Usunięty]

Wysłany: 2014-06-01, 21:22   

Dziś trochę słowa pisanego.
Dora na razie aklimatyzuje się w nowym miejscu więc zachowania są całkiem przypadkowe i nie należy ich uznawać jako charakteryzujące tę sunię. Na razie wzajemnie się siebie uczymy.
Dorka jest bardzo lękliwa i pewnie to wywoływało u niej zachowania niewłaściwe.
Schody są dla niej trudne do pokonania zarówno w górę jak i w dół. Sama nie próbuje na nie wchodzić. Ze mną chodzi nieporadnie ale coraz lepiej. Sprawia wrażenie jakby nigdy po schodach nie chodziła.
Nie wchodzi na legowisko. Leży na podłodze. Ponieważ u mnie wersalka jest dla psów to usiłowałem jej pokazać, że może na nią wchodzić. Za nic w świecie nie chciała. Jak wsadziłem ją na wersalkę to najpierw się ucieszyła ale tylko na chwilę i zwiała. Pokazywałem jej jak pozostałe psy się wylegują. Dziś w nocy wstałem zobaczyć jak psy śpią. Tass i Nero spały na dole schodów natomiast Dora spała na wersalce. Gdy mnie zobaczyła szybko zeskoczyła i położyła się na podłodze. Tłumaczyłem jej, że może tam spać ale udawała, że śpi i nawet okiem do mnie mrugnęła. Poszedłem więc do sypialni. Po chwili usłyszałem jak Dora wspina się na wersalkę. Taka to oszustka. Teraz wieczorem znowu usiłowałem namówić ją do wejścia na wersalkę. Nie udało się. Zamiast niej położył się Nero. I wtedy dopiero na moje zaproszenie Dora wskoczyła na łóżko i śpi teraz smacznie.

Marek z Szansy
[Usunięty]

Wysłany: 2014-06-01, 21:55   

Jeszcze filmik dzisiejszy: http://youtu.be/vneXfQIQMBI

Marek z Szansy
[Usunięty]

Wysłany: 2014-06-07, 21:46   

Dziś zauważyłem, że Dora wylizuje sobie sierść na prawej tylnej łapce. Mój poprzedni tymczasowicz (Goldi) miał niedoczynność tarczycy i miał to samo tyle, że w olbrzymim stopniu. Ale początki były podobne. Doczytałem w wątku Dory, że już w zeszłym roku (poprzednia strona) miała problemy z sierścią. Ala zrobiła jej badania i wyszło, że Dora jest chora na rzadką u psów nadczynność tarczycy (jeszcze chore serce). Poprosiłem Alę o podesłanie mi poprzednich wyników Dory żeby wet miał porównanie. Na razie stosuję Manusan a jak będę miał dane od Ali to pojadę do weta. Jutro wkleję filmik z dnia dzisiejszego. Pływała w Rawce na razie po raz ostatni bo dopiero po powrocie zobaczyliśmy wylizaną sierść. Wczoraj ją solidnie czesałem i nic nie zauważyłem więc to sprawa świeża. Dziś długo jeździłem po sklepach budowlanych i to wtedy musiała się wylizać. Manusan podziałał łagodząco i teraz śpi spokojnie po wrażeniach wycieczkowych.

Ewa i Cindy 
WARTA GOLDENA

Wysłany: 2014-06-08, 15:39   

trzymam kciuki za Dorcię.. żeby to coś na łapce okazało się tylko podrażnieniem z Rawki :)

Barbara 

Wysłany: 2014-06-08, 17:37   

Marku jeśli z wetem tak uznacie to myślę, że badania jednak i tak można byłoby powtórzyć.

Marek z Szansy
[Usunięty]

Wysłany: 2014-06-08, 20:34   

Na pewno nie jest to podrażnienie z Rawki bo zobaczyłem to godzinę po kąpieli. Ewentualnie z kąpieli w podkowiańskim stawie ale tydzień różnicy też mnie nie przekonuje. Mieszkała u mnie kiedyś sunia-goldenka, która rozkochała mnie w tej rasie. Miała na imię Febe i była pierwowzorem dla mojej Febulki. Ona miała alergię skórną i nawet po kąpieli w szamponie psim wylizywała sobie sierść. Czasem nawet deszcz jej szkodził. Z zalecenia weta (nie mojego) zawsze po kąpieli w Rawce musiałem ją kąpać w Manusanie jako szamponie i był spokój. Pierwszym razem gdy o tym nie wiedziałem to po trzech dniach zaczęła się wylizywać po całym ciele i aż piszczała.
Basiu. Oczywiście, że miałem na myśli zrobienie badań na tarczycę i porównanie ich z poprzednimi. Ale z tego co się orientuję to tarczyca nie mija i dobrane leki trzeba psu podawać do końca życia. Właściwie dobrane leki likwidują wszystkie objawy. Tak było z Goldim a był już prawie całkiem łysy. O ile dobrze pamiętam koszt badań na tarczycę to 100 zł.
A teraz trochę o Dorce.
Z początku mieliśmy trochę sprzecznych zdań na pewne tematy (ja i Dora) ale już doszliśmy do porozumienia. Np. gdy miałem iść do pracy i psy miały same siedzieć w domu to chciałem żeby się jeszcze wysikały na ogrodzie. Moje znają te rytuały i robią co należy a Dorka akurat nie miała ochoty na wychodzenie i dwa razy mnie obwarczała. Nie posunęła się do niczego więcej a teraz już dopasowała się do całości. Pierwszy raz gdy przemywałem gołe miejsce Manusanem widocznie sprawiłem jej ból i bez ostrzeżenia dziabnęła mnie w rękę. Zrobiła to z wielkim wyczuciem i na dłoni zostało niewielkie zadrapanie. Następne przemywania a robię to kilka razy dziennie załatwiamy bez oporu. Dziś chodziliśmy dużo po Podkowie bo mieliśmy takie nasze lokalne święto i na ulicach było dużo ludzi, rowerzystów. Dorka zachowywała się wzorowo.
Wczorajszy wypad nad Rawkę nie był zbyt udany bo po ostatnich deszczach trawa urosła taka, że gdyby Tass wlazł na Nerusa to tylko uszy by mu wystawały. Musimy poczekać aż ludzie to zadepczą. Dorka była na długiej lince ale w tak bujnej trawie linka nie bardzo się sprawdzała.
Tu link do filmu: http://youtu.be/aKfVJeB9Wpw

Marek z Szansy
[Usunięty]

Wysłany: 2014-06-08, 20:47   

Jeszcze jakieś fotki Dorki:

Marek z Szansy
[Usunięty]

Wysłany: 2014-06-08, 21:05   

Skleroza nie boli. Jeszcze kilka informacji. Zważyłem Dorę. Waży 22.5 kg. Dostaje Purinę Dog Chow ale ma po niej rzadką kupę. Je o jedną trzecią za mało w stosunku do tego co jest napisane na opakowaniu. Sama decyduje ile zjeść ale zawsze za mało. Karmy nie zostało już dużo więc może Pro nature będzie lepiej wchodzić i ustabilizuje kupę.

Marek z Szansy
[Usunięty]

Wysłany: 2014-06-09, 21:07   

Dziś żeby trochę zmienić nastrój jak również przestać się szwendać z psami film z trochę innej beczki. Zawsze uważałem, że filmy ze spacerów niewiele pokazują. Tylko filmy z mieszkania pokazują jak aklimatyzuje się pies w nowym miejscu i jaki jest jego stosunek do nowego opiekuna. Zapraszam na film Dora - jak to kobieta.
http://youtu.be/LGV0hsOS-TI

Warna 
ADMINISTRATORWarna

Wysłany: 2014-06-10, 10:45   

Mój Nero w identyczny sposób wymusza głaskanie. :-D

Marek z Szansy
[Usunięty]

Wysłany: 2014-06-10, 20:21   

Dziś przyjechała karma dla Dorki. Prędkość kosmiczna. Jeszcze nie zdążyłem do końca przeczytać informacji o zamówieniu a ona już jest. Dorka bardzo dziękuje. Na kolację na próbę dałem jej Pro nature. Nasypałem tyle ile przewiduje producent i Dorka zjadła wszystko. Do ostatniego ziarenka.

Barbara 

Wysłany: 2014-06-11, 14:30   

Bardzo się cieszymy :) Oby tak dalej :)

Warna 
ADMINISTRATORWarna

Wysłany: 2014-06-11, 15:54   

Marku ja mam do Ciebie gorącą prośbę o napisanie nam, jakie Dorcia ma problemy z zachowaniami, bo sama Ala pisała tutaj na forum, że Dorcia ma swoje za uszami, ale chciałabym wiedzieć, jak Ty to widzisz póki co na tym etapie na jakim jesteśmy, czyli niedługo po przyjeździe do Ciebie, bo wiemy dobrze, ze z czasem to się jeszcze może zmienić.

Odpowiedz do tematu