Forum Fundacji Warta Goldena Strona GłównaForum Fundacji Warta Goldena Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Chat  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
DORA
Autor Wiadomość
Iverskillz 
GOLDENIA PRZYSTAŃ
Wysłany: 2012-08-26, 22:50   

Witajcie.
Przepraszamy za nieobecność, ale ja się trochę rozchorowałem i nie byłem w stanie dziś nic napisać, a wczoraj pochłonęła mnie praca. Co nowego u nas? Rana się dobrze goi, jutro wybieramy się do weterynarza na odrobaczanie. Dora jest coraz szczęśliwsza, na spacerach nie ciągnie już praktycznie wcale, po schodach zaczęła chodzić grzecznie. Zauważyliśmy, że nie przepada za kotami (tak jakby chciała na nie szczeknąć, po czym odskakuje). Dziś miała bliski kontakt z małym dzieckiem (2-3 lata), które mamusia usilnie chciała przyprowadzić do Dory. Nie zwróciła uwagi na to dziecko, po prostu zero reakcji. Po raz pierwszy została jej dana karma (Pedigree) i chętnie ją jadła. Próbowaliśmy z nią chodzić bez smyczy na zamkniętym terenie, lub na parkingu po 22 gdzie nikogo nie ma i nikt nie jeździ. Ogólnie się słucha, ale wszystko zależy od tego po czym stąpa. Jak idzie po twardym typu beton, asfalt, chodnik itd to się słucha cały czas i chodzi przy nodze (bądź w odległości do 1m od nogi). Jak idzie po trawie to trzeba kilka razy zawołać i przychodzi. Zdecydowanie lubi spać przy człowieku, potrafi obudzić w nocy żeby ją pogłaskać. Jeśli chce wyjść na dwór to przychodzi i daje znać poprzez mruczenie. Jeszcze się nie zdarzyło, żeby szczęknęła. Nie pcha się do łóżka, ale jak się ją zawoła i poklepie po kanapie to chętnie wskakuje i się przytula. Z innymi psami żyje w zgodzie, nie atakuje jedynie chce się wąchać, ale jak się jej powie "chodź" bądź "zostaw" to reaguje i odchodzi. Daje się czesać i wycierać łapki. Lubi się czesać i zawsze jak tylko zaczynamy to się wykłada. Ogólnie ma bierny tryb w domu.
W nocy już jest w miarę spokojna, czasem zdarzy się jej coś poszurać

jeżeli pogoda do pisze to zdjęcia jutro ze spaceru.

Co do adopcji to jesteśmy zdecydowani, że jej nie weźmiemy, ponieważ ma ona swoje lata, a my chcielibyśmy młodego, żeby z nim dużo biegać.

Kama, Mela, Ruda 
DOM WARTY GOLDENA

Wysłany: 2012-08-26, 22:59   

A karma jeszcze do was nie doszła???
Co do puszczania luzem- na razie jeszcze bym się z tym wstrzymała bo nadal nie wiadomo jak sunia reaguje na różne rzeczy, a bardzo byśmy nie chcieli żeby się np czego przestraszyła i (tfu tfu) wam uciekła. Najlepiej by było gdybyście puszczali ją na długiej lince, no 10 m :-) tak by miała swobodę ruchu ale mimo wszystko była pod kontrolą.

PS- Megi- w takim razie Dora będzie do adopcji :-) Wysyłam ci PW :-)

Barbara 

Wysłany: 2012-08-26, 23:15   

Karma zamóiona w czwartek - nie doszła w piątek to będzie dopiero jutro..

Judka i Mikuś 
DOM WARTY GOLDENA

Wysłany: 2012-08-27, 18:55   

6 letni piesek to nie taki staruszek. Biorąc Mikusia(7 l) tez myslalam ze nie da rady wejsc na 4 ietro i bedzie sie wlekl za nami. Ale gdzie tam! niega, skacze, usmiecha sie-jak szczeniak! :rotfl:

Iverskillz 
GOLDENIA PRZYSTAŃ
Wysłany: 2012-08-27, 21:35   

Hej. To znów my. Dziś mieliśmy aktywny dzień co będzie (chyba) widać na zdjęciach. Po pierwsze rano byliśmy u weterynarza, który dał nam tabletki na odrobaczanie oraz krople na pchły kleszcze i inne dziadostwo. Po drugie zrobiliśmy sobie długi spacerek po Katowicach. Dora zachowuje się bardzo spokojnie, podczas jedzenia nie żebrze, ale patrzy słodkimi oczkami, żeby jej tylko coś spadło. Sama ze stołu nic nie weźmie. Na wieczornym spacerze nawiązała bliższą znajomość z owczarkiem niemieckim Lucy, z którą się bawiła. Wieczorem (zgodnie z zaleceniem weterynarza) postanowiliśmy ją umyć. Jedynym problemem było wejście do brodzika, ale sama kąpiel przebiegała dość spokojnie i Dora nawet nam przy tym pomagała. Po wyjściu spod przysznica, chciała być bardzo pomocna, więc zaczęła się otrzepywać. Niestety po całym mieszkaniu. Było przy tym dużo śmiechu i zabawy, ale jest wreszcie czyściuteńka.

Tutaj zdjecia:

Rufiakowa Amcia 
DOM WARTY GOLDENA

Wysłany: 2012-08-27, 22:32   

Wniebowzięta psiczka :)

Amcia z Rufiakiem

Kama, Mela, Ruda 
DOM WARTY GOLDENA

Wysłany: 2012-08-27, 23:22   

ale ślicznota!
Zakochana jestem w niej po same uszy!

CastroFamily 
DOM WARTY GOLDENA

Wysłany: 2012-08-28, 21:56   Re: DORA-6 letnia sunia,DT w Katowicach-adopcją zajmuje się

Barbara napisał/a:
Sunia została oddana ze względu na to , że ugryzła dziecko.

Każdy powód jest dobry żeby pozbyć się psa. Na pewno dziecko zawiniło. choć zastanawiam się co musiało zrobić żeby wkurzyć goldena do takiego stopnia. niebywałe.. Jakoś nie wierzę w tą wersję wydarzeń :-? Zastanawiam się czasami gdzie ludzie mają sumienie.. :-?

Iverskillz napisał/a:
Co do adopcji to jesteśmy zdecydowani, że jej nie weźmiemy, ponieważ ma ona swoje lata, a my chcielibyśmy młodego, żeby z nim dużo biegać.

Wystarczy że spojrzę na nią i serce mi ujmuje. a czy Waszego nie ujęła? wiek czasami nie odzwierciedla kondycji pieska ;-) :lol:
Trzymam kciuki za adopcję.[/quote]
http://kudlatyart.weebly.com/

Iverskillz 
GOLDENIA PRZYSTAŃ
Wysłany: 2012-08-28, 22:52   

Hej. dziś nie działo się nic nadzwyczajnego. Jedyna nowość to to, że zostały podane tabletki na odrobaczenie.

Cytat:
Wystarczy że spojrzę na nią i serce mi ujmuje. a czy Waszego nie ujęła? wiek czasami nie odzwierciedla kondycji pieska ;-) :lol:
Trzymam kciuki za adopcję

Ujęła nasze serducho, ale jednak my chcemy/potrzebujemy aktywnego psa ;) Z nią pobiega się jeszcze z rok, może dwa lata (tak intensywnie). Dla nas troszkę mało :) Serce nam się kraje jak myślimy o adopcji, ale zostało postanowione i nie chcemy zmieniać decyzji :)

Pozdrawiamy :)

Kama, Mela, Ruda 
DOM WARTY GOLDENA

Wysłany: 2012-08-29, 19:59   

Oczywiście rozumiemy i szanujemy waszą decyzję :-)
A Dorcia na pewno jeszcze skradnie nie jedno serce, i któreś z nich otworzy przed nią swój domek :-)

Megi 

Wysłany: 2012-08-29, 21:02   

Moje serducho już skradła, wysłałam ankietę.... :lol:

Barbara 

Wysłany: 2012-08-29, 21:03   

Bardzo dziękujemy :)

Judka i Mikuś 
DOM WARTY GOLDENA

Wysłany: 2012-08-29, 22:55   

Zablokujcie mi wątek Dory bo co tylko tu wchodze to się stopniowo zakochuje :(

Barbara 

Wysłany: 2012-08-29, 22:57   

No... na miłość nie ma siły :)

Judka i Mikuś 
DOM WARTY GOLDENA

Wysłany: 2012-08-29, 23:23   

Ona jest cudowna!

Warna 
ADMINISTRATORWarna

Wysłany: 2012-08-30, 08:40   

No jest cudowna i nic nie stoi na przeszkodzie, żeby ...

Kaśka 
GOLDENIA PRZYSTAŃ

Wysłany: 2012-08-30, 09:28   

Pieeeeknia sunia, na groźną nie wygląda ;)

Judka i Mikuś 
DOM WARTY GOLDENA

Wysłany: 2012-08-30, 09:38   

Warna, zeby...? nie podpuszczaj! :roll:

Warna 
ADMINISTRATORWarna

Wysłany: 2012-08-30, 10:07   

A czemu nie? :mrgreen:

Judka i Mikuś 
DOM WARTY GOLDENA

Wysłany: 2012-08-30, 10:10   

gdybym miała 4 pary rąk i doba trwałaby 48 h to z chęcią :mrgreen:

Iverskillz 
GOLDENIA PRZYSTAŃ
Wysłany: 2012-08-30, 11:30   

Dora się ostatnio trochę rozszalała. Zauważyła, że w domu jest też papuga i teraz się jej często przygląda, ale nie atakuje jej. Wczoraj po obwąchaniu Labradora, chciała na niego skoczyć i nie wyglądało to na zabawę... Ale poza tym to jest cuuudowna!! ciężko mi coś jeszcze opisywać, bo jej zachowanie się wiele nie zmienia i wszystko jest w jak najlepszym porządku. Możliwe, że pojedziemy w tygodniu jakoś na działkę to tam spróbujemy ją troszkę potresować ;)

Kasia, Szajba i Milka 
DOM WARTY GOLDENA

Wysłany: 2012-08-30, 14:11   

Judka i Mikuś napisał/a:
gdybym miała 4 pary rąk i doba trwałaby 48 h to z chęcią :mrgreen:

Ja nie chce nic mówić , ale mam dwa wulkany energii a moja doba wcale nie trwa 48h i wcale nie mam 4 par rąk :D

Iverskillz 
GOLDENIA PRZYSTAŃ
Wysłany: 2012-08-31, 00:01   

Tutaj jeszcze porcja zdjęć Dory :) Trzeba kliknąć to się powiększy :)

Iverskillz 
GOLDENIA PRZYSTAŃ
Wysłany: 2012-09-02, 21:35   

Witamy,
Dora zachowuje się jak wzorowy pies domowy chętny do pieszczot i słodkiego lenistwa w towarzystwie człowieka. Pozwala też na lenistwo właścicielowi czyli można się spokojnie wyspać a gdy ma potrzebę wyjść na zewnątrz skutecznie budzi. Chętnie tez "pomaga" w kuchni czyli bacznie obserwuje co jest przygotowywane i co jej spadnie:) Co do zachowania z innymi psami Dora ma humory bo na większości spacerów zachowuje się bardzo dobrze i przyjacielsko ale zdarzają się dni kiedy trzeba mieć ją na uwadze i bacznie obserwować, aby żaden zwierzak nie ucierpiał. Po dzisiejszym spacerze zauważyłam,że nie przepada za rowerzystami(ma taki odruch jakby chciała złapać za nogę) ale nie wiemy czy nie ma podobnie jak z psami czyli zależy od humoru:)A i taka informacja Dora potrafi bronić właściciela co prawda jeśli chodzi o zabawy w domu (klepanie i szczypanie w okolicy ud) reaguje łapaniem szczęką za rękę.
Pozdrowienia od Dory, Kasi i Damiana:)

Barbara 

Wysłany: 2012-09-02, 21:38   

Dziękujemy za info i prosimy o przekazanie miziaków dla Dorki :) Moja ulubienica :)

Odpowiedz do tematu