Strona Główna  Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Chat  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
BIAŁY
Autor Wiadomość
Korbulowa Familia 
DOM WARTY GOLDENA

Wysłany: 2014-11-16, 22:43   

Też z niepokojem śledziłam finał poczynań z Białym Domu Adopcyjnego i wreszcie mogę odetchnąć z ulgą... Ufff :kwiatek:
Kibicuję Wam Marku!

goldenek2 

Wysłany: 2014-11-16, 23:01   

Wszyscy kochają Białego i Marka i życzą Im jak najlepiej. Dobrej nocy :-D

Marek z Szansy
[Usunięty]

Wysłany: 2014-11-17, 10:58   

Myślałem, że tylko ja takimi długimi postami ludzi katuję. Witam bratnią duszę. Tu na forum nawet wrogowie mówią mi na ty.
Wracam do Białego.
Dziś już zachowuje się jakby nie wyjeżdżał. Ale swoją dawną miejscówkę pod stołem gdy jem zajął już wczoraj. Pamięć ma bardzo wybiórczą. Do weta pojadę jutro lub pojutrze żeby zdążył trochę ochłonąć. Leków nie podaję żeby w przypadku ponownych badań nie były wyniki sfałszowane.
Daję mu karmę Dory w ilości takiej jak Dora. Kiedyś był psem jej wielkości więc ta porcja będzie dobra. Zjada porcję w dwóch ruchach mordki i dziwi się co tak mało dostał. Sprawdza czy czasem się coś nie rozsypało bo to niemożliwe żeby tak mało dostać. Nie jest to karma light ale jest to pies energiczny więc trochę wartości w karmie też potrzebuje. Wyścig do bramy za każdym razem zwycięża. Potrzebuje ruchu ale stopniowanego żeby mu serce lub łapki nie siadły. Dziś rano gdy już swoje zjadł i chciał siusiu to chyba z 10 razy biegał po schodach w dól i do góry niecierpliwiąc się , że reszta się tak guzdrze przy miskach.
Na wersalkę sam wejść nie chciał ale gdy go na nią wsadziłem to opory się skończyły i jest to normalne miejsce wypoczynku.
Wklejam film z postoju pod Płockiem w dniu wczorajszym. Film z zapoznania w domu będzie jutro o ile nie pojadę do weta. http://youtu.be/HbMA0hFI3QU

Warna 
ADMINISTRATORWarna

Wysłany: 2014-11-17, 11:56   

Marku, jak sierść Białego? Na zdjęciach widać, ze jest ładna, ale ... może zdjęcia nie oddają jej stanu? Bo przy niedoczynności skóra jest sucha raczej i włos dość kiepskiej kondycji.

Jeśli będziesz jednak u weta, to bardzo proszę zważ Białego, żebyśmy wiedzieli jaka jest jego waga wyjściowa.

DinoNeonet 
DOM WARTY GOLDENA
Wysłany: 2014-11-17, 20:31   

Przeczytałam wątek :) Rozumie że Biały zostaje u Marka po takiej historii ?

Rufiakowa Amcia 
DOM WARTY GOLDENA

Wysłany: 2014-11-18, 21:20   

Edytowałam post z wynikami badań, wkleiłam nowe linki i zdjęcia powinny już być widoczne.

Amcia z Rufiakiem

Rufiakowa Amcia 
DOM WARTY GOLDENA

Wysłany: 2014-11-24, 09:48   

W piątek rozmawiałam z Markiem, m.in. chciałam wiedzieć, jak jego weterynarz zareagował na przedstawione wyniki. Wg słów Marka, wet wnikliwie im się przyjrzał i stwierdził, że (pomijając zafałszowanie niektórych parametrów przez posiłek) te wyniki nie pasują do tego psa. Że Biały, oprócz ewidentnej otyłości, jest psem zdrowym. Że mało prawdopodobna jest też niedoczynność tarczycy, bo futro psa jest w świetnym stanie, włos jest lśniący i gęsty. Przy niedoczynności byłoby to niemożliwe.
Ponadto, Marek zrelacjonował jeden ze spacerów, gdzie, jak określił, "przegonił ich jakieś 600 metrów" (mowa o Dorze i Białym) i żaden z psów nie wykazał zmęczenia.

Zatem okazuje się, że wcześniejsze diagnozy Marka (ze zdjęć wstawianych przez panią Mirkę) były dość nietrafione. Cyt. słowa wypowiedziane przez niego w czerwcu: "Biały gaśnie"... No chyba jednak nie.

Oczywiście, oględziny "na oko" nam nie wystarczą, Marek umówił się z wetem na powtórzenie ich z końcem miesiąca. Przy czym zaznaczył, iż wykona je, jeśli zdecydujemy o zostawieniu Białego na długi DT u niego.
Ze względu jednak na sytuację, kiedy to jesteśmy zmuszeni szukać informacji o Białym wszędzie tylko nie na forum WG, zamierzamy zmienić DT najszybciej, jak to możliwe. Aby mieć pełny wgląd w sprawy zdrowia Białego.

Amcia z Rufiakiem

goldenek2 

Wysłany: 2014-11-24, 12:49   

Wasz cyrk, Wasz małpy.... chciałby się zacytować klasyka .....
Cytat:
zamierzamy zmienić DT najszybciej, jak to możliwe. Aby mieć pełny wgląd w sprawy zdrowia Białego

Amelko, doprawdy rozczarowujesz mnie :cry: . Czy chcesz wszystkim wmówić, że do tej pory mieliście? To naprawdę zaczyna być żenujące. O ile jestem w stanie zrozumieć zabranie Markowi psów (bo jeszcze ma Waszą Dorkę) z DT, bo przecież nawet nie macie podpisanej umowy DT, to Twoje argumenty są żałosne. Będę się tej sprawie wnikliwie przyglądała.

Rufiakowa Amcia 
DOM WARTY GOLDENA

Wysłany: 2014-11-24, 13:28   

goldenek2 napisał/a:
Czy chcesz wszystkim wmówić, że do tej pory mieliście?

Nie wiem, skąd ci to przyszło do głowy, być może, jak pisał gdzieś Jurek, "każdy widzi, co chce widzieć".
Nic nikomu nie wmawiam, tylko informuję, że jest dla nas ważne, by tym razem mieć pełen obraz Białego- właśnie dlatego, że wcześniej obraz był zaburzony. Przenosiny psa z jednego domu, który nas nie informuje o niczym, do innego, który robi podobnie, uważamy za bezsensowne. Niestety, szkoda, że Marek powiedział nam o tym już po odebraniu Białego, zaoszczędziłoby to owego "cyrku".

Co do twoich osobistych uwag do mnie- nie jestem nimi zainteresowana, ponadto to jest wątek dotyczący Białego, a nie osobistych wybiegów.

Amcia z Rufiakiem

M!S!A 
DOM WARTY GOLDENA

Wysłany: 2014-12-03, 19:55   

Udało nam się znaleźć dla Białasa dom tymczasowy. Zapoznaliśmy się z wynikami badań które Marek wykonał i Biały ma stwierdzoną niedoczynność tarczycy, czyli zostało potwierdzone to, co już wiedzieliśmy, inne wyniki są w normie czyli Biały jest psem zdrowym. Biały ma mieć podawany Euthyrox 100 1 tabletkę dziennie. Mamy nadzieję że do końca tygodnia Biały trafi do nowej opiekunki.

"Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie" B. Borzymowska

M!S!A 
DOM WARTY GOLDENA

Wysłany: 2014-12-19, 20:14   

Od dnia dzisiejszego Biały pozostaje pod opieką Marka- taka zapadła decyzja. Niestety ale Marek przekazując nam Białego do adopcji, nie podpisał dokumentu przekazania nam psa, tak więc nadal formalnym opiekunem pozostaje Marek.

Wątek Białego zostaje przeniesiony do działu psy które wróciły do właściciela.

"Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie" B. Borzymowska

goldenek2 

Wysłany: 2016-01-30, 22:08   

Kogo interesuje los Białego to można poczytać co u niego słychać na wątku FPR Złoty Pies http://www.zlotypies.org/...p?p=38441#38441 ..... i wyciągnąć wnioski.

Jerzy Kora 
DOM WARTY GOLDENA

Wysłany: 2016-02-10, 00:01   

"Historia uczy, że ludzkość niczego się z niej nie nauczyła." .... Dobrze że Biały w końcu zdiagnozowany....

goldenek2 

Wysłany: 2016-12-28, 12:44   

Biały jest chory. Jest cały czas diagnozowany, ale opinie weterynarzy są mocno sprzeczne. Jest na Vetorylu. Miesięczny koszt leku to 700 zł. Złoty Pies, w miarę swoich możliwości, wspomaga Marka i mamy nadzieję, że Biały i tym razem oszuka przeznaczenie.

Warna 
ADMINISTRATORWarna

Wysłany: 2016-12-28, 13:27   

A to jest lek na co? Jakie są opinie lekarzy? Jak się objawia jego choroba?

goldenek2 

Wysłany: 2016-12-28, 14:16   

Warna, ja się nie znam. Na razie diagnoza brzmi: nadczynność nadnerczy. Biały posikuje w domu. Tarczyca jest ustabilizowana.
Gdyby Biały został w Bydgoszczy to sądzę, ze już by go nie było :(

Odpowiedz do tematu