Strona Główna  Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Chat  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
4-letni GANDI w Szczecinie został SETEM w Kościelisku
Autor Wiadomość
Jerzy Kora 
DOM WARTY GOLDENA

Wysłany: 2013-08-07, 22:08   

Set ma się dobrze. Kochany i rozpieszczany przez swoją rodzinkę.

Właścicielka nauczona doświadczeniem wyposażyła psa w identyfikator. Set jest też zaczipowany.

Trudno powiedzieć jak SET trafił nad morze. Nikt tego nie wie. Poszukiwania śladów nie przyniośły efektu/ Jednak nie było prawie żadnej wątpliwości, że to jest TEN pies. Czy były twarde dowody że to jest SET? Nie. Bo niby jakie? Nie jeden SET nosi swój kocyk, nie jeden SET był wnętrem. Wiek psa podany przez weterynarza na podstawie oględzin? Przy dobrze utrzymanym psie różnice w ocenie wieku psa mogą być znaczne, co potwierdził weterynarz. Pani poświęciła pewnie ponad 2000 PLN na odzyskanie SET'a. Faktem jest że od zgłoszenia się właścicielki po psa do okazania i odbioru psa minęło trochę czasu. Było parę nieporozumień i nieprzyjemnych sytuacji. Trwa postępowanie wyjaśniające prowadzone przez Policję.

Pies wrócił do domu. Jego właścicielka jest szczęśliwa, że ma go przy sobie. I to się liczy. Fundacja działała w interesie psa, Pani SET'a chciała go odzyskać. Artykuł odzwierciedla punkt widzenia właścicielki psa. Jest też przestroga, że nie zaczipowanie psa może utrudnić znakomicie jego odzyskanie. I nie sądzę, aby ktoś chciał wracać do tej historii by kogokolwiek oskarżać i rozliczać i wydać sprawiedliwy wyrok.

M!S!A 
DOM WARTY GOLDENA

Wysłany: 2013-08-07, 22:22   

Gandi przecież wyszedł zaczpiowany z fundacji, czy to znaczy że ta pani zaczipowała go po raz drugi?

A moje osobiste zdanie jest takie że pies nie powinien wrócić do tej Pani. Za dużo razy ginął/ uciekał/ kradli go- właściwe podkreśl. Nie zaczipowany, brak dokumentu potwierdzającego własność. Moim zdaniem ta Pani nie jest odpowiedzialnym właścicielem psa a problemy zdrowotne nie są usprawiedliwieniem jej zachowania.

"Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie" B. Borzymowska

Jerzy Kora 
DOM WARTY GOLDENA

Wysłany: 2013-08-07, 23:07   

M!S!A napisał/a:
Gandi przecież wyszedł zaczpiowany z fundacji, czy to znaczy że ta pani zaczipowała go po raz drugi?

A moje osobiste zdanie jest takie że pies nie powinien wrócić do tej Pani. Za dużo razy ginął/ uciekał/ kradli go- właściwe podkreśl. Nie zaczipowany, brak dokumentu potwierdzającego własność. Moim zdaniem ta Pani nie jest odpowiedzialnym właścicielem psa a problemy zdrowotne nie są usprawiedliwieniem jej zachowania.

Nie napisałem że został zaczipowany po raz drugi.
Wiesz że przedstawienie dokumentów przy psie nie rodowodowym/nie zaczipowanym jest niewykonalne. Jednak schroniska psy oddają właścicielom, pomimo tego, że psy nie są zaczipowane i nie mają tatuaży.

SETowi zdarzyło się dwa razy powędrować i raz został ukradziony i zwrócony za butelkę wódki

Na temat zachowania się nie wypowiadam. To subiektywne oceny zarówno osób, które kontaktowały się z Panią ze strony fundacji jak i właścicielki psa.

Barbara 

Wysłany: 2013-08-07, 23:51   

Jerzy mam wielką prośbę. Wypowiadaj się tylko w swoim imieniu, chyba, że zostałeś upoważniony jako rzecznik właścicielki Seta do Jej reprezentowania. Sam na własne oczy widziałeś obecną sytuację życiową Seta? Jeśli tak to super, jeśli nie to rozumiem, że opierasz się na tym, co właścicielka Seta Ci przekazuje i prosiłabym abyś tak przedstawiał swoje wpisy. Bardzo chętnie przedstawię lub raczej przypomnę Ci Twoje własne wypowiedzi na ten sam temat z troszkę wcześniejszego czasu, kiedy to absolutnie nie wypowiadałeś się za zwrotem psa domniemanej wówczas właścicielce. I ciekawe czemu osoba, która przeprowadzała wywiad w sprawie sytuacji Seta twierdziła, że według właścicielki Seta Ty odszedłeś z funkcji Przewodniczącego Fundacji z powodu sytuacji z Setem? Mam nadzieję, że Ty takiej ewidentnej nieprawdy ludziom nie przekazujesz.
Jeśli możesz powstrzymaj się od tego co robisz, bo wiele osób z fundacji ma bardzo złe odczucia na temat Twojego obecnego działania.

Jerzy Kora 
DOM WARTY GOLDENA

Wysłany: 2013-08-08, 07:02   

Masz jakieś wątpliwości co do jego obecnej sytuacji?

Informacje na temat SET'a są dostępne "w sieci" i ja nie widzę niczego niepokojącego.

Co Pani SET'a powiedziała Pani robiącej wywiad a Pani robiąca wywiad powiedziała Tobie i co kto miał na myśli to ja już nie wiem.

Odpowiedz do tematu