🐾💛 AKCJA ŻÓŁTA WSTĄŻKA 💛🐾

Za oknem jesienna aura. Na ścieżkach, co krok można spotkać żółte liście, wszystko wokoło ma barwy jesieni, więc i my nawiążemy do jesiennego koloru, lecz nie będziemy pisać o liściach, a o wstążce, żółtej wstążce.
Na pewno każdy z nas podczas spaceru napotkał się z nadmiernym zainteresowaniem swoim czworonogiem. Ludzie, a zwłaszcza dzieci, często podchodzą do psów żeby je pogłaskać. Jednak, nie każdy psiak lubi być w centrum takiego zainteresowania, albo najzwyczajniej właściciel sobie tego nie życzy. Dlatego, aby uniknąć takich zdarzeń, chcemy Wam trochę opowiedzieć o akcji „Yellow Dog”.
Żółta wstążeczka przyczepiona do obroży, czy smyczy ma za zadanie zasygnalizowania otoczeniu, że pies potrzebuje spokoju. Można ją przyczepić z wielu powodów, oto kilka z nich:
💛 pies jest chory, lub w trakcie leczenia;
💛 pies jest w trakcie nauki lub szkolenia;
💛 pies jest seniorem;
💛 pies został adoptowany;
💛 pies jest agresywny;
💛 pies nie toleruje danej grupy społecznej.
Jako właściciele chcemy zapewnić naszym czworonogom maksimum komfortu podczas spaceru. Jesteśmy też za naszego psa odpowiedzialni, za wszystko co zrobi i za każde jego przewinienia, dlatego musimy w jasny sposób komunikować się z otoczeniem. Osoba chcąca pogłaskać naszego psa nie ma złych zamiarów. Chce nam pokazać zachwyt nad naszym pupilem, okazać mu trochę uczucia. Dlatego warto przyczepić żółtą wstążeczkę do obroży, czy smyczy i wytłumaczyć otoczeniu, co ona oznacza- „proszę spojrzeć, ma żółtą wstążkę, to znaczy, że mój pies potrzebuje więcej przestrzeni i nie należy go dotykać”. Dzięki takim rozmowom będziemy wspólnie szerzyć ideę akcji „ Yellow Dog”, zwiększając bezpieczeństwo naszego pupila oraz osób trzecich. Zróbmy wszystko żeby nasze spacery były bezpieczne.