Strona Główna  Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Chat  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Dlaczego zadajemy pytania na forum?
Autor Wiadomość
Pablo 
GOLDENIA PRZYSTAŃ

Wysłany: 2010-10-28, 21:23   

Marzena-Taba napisał/a:
Witamy :)
koniecznie napiszcie nam o Waszej Kesi :mrgreen:

A dlaczego to takie ważne? Myślę, że Kawai miał rację w sąsiadnim wątku... Z mojej strony wiem od Basi i Artura, którzy chcieli zaadoptować Miśka, że im było po prostu smutno jeszcze po utracie ich kochanego psiaka i nie mieli ochoty wypisywać na forum takich rzeczy. Czy to nie powinno być tak, że ktoś się zgłasza, dostaje ankietę i koresponduje/rozmawia z osobą odpowiedzialną za adopcję danego psa? Martwię się, że formuła jaka obecnie obowiązuje ("100 pytań do...") może zniechęcić bardzo wielu potencjalnych kandydatów i mało to profesjonalnie wygląda :( Poza tym powinny być chyba jakieś kryteria obiektywne oraz wrażenie po kontakcie osobistym z kandydatem, a nie kryterium sympatyczności/gadatliwości na forum.

M!S!A 
DOM WARTY GOLDENA

Wysłany: 2010-10-28, 21:31   

A a się z Tobą Pablo nie zgadzam ale to nie jest miejsce do tego by wyrażać swoje opinie więc ewentualnie można założyć na ten temat osobny wątek.

"Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie" B. Borzymowska

Warna 
ADMINISTRATORWarna

Wysłany: 2010-10-28, 21:32   

Paweł, to nie tak. Osoby, które są tu na forum są psiarzami z krwi i kości, więc chcą poznać innych psiarzy. To jest chyba normalne i miłe. Jeśli ktoś nie chce, to nie musi pisać o swoim psie, wystarczy napisać, że to zbyt bolesne. Każdy przeżywa stratę inaczej - jedni chcą właśnie opowiadać o swoim jedynym, wspaniałym, ukochanym psie, inni nie chcą. Na nasze pytania nie trzeba odpowiadać.
Ankieta jest zbiorem suchych pytań - oczywiście przesyłamy ją każdemu, ale ... to nie to samo, co gadanie na forum. Ono więcej o nas mówi, tak zaczynają się znajomości, zażyłości, przyjaźnie. Powtarzam - obowiązku nie ma, to jest tylko zaproszenie do wspólnego grona i ja bym to poczytywała za miłą, serdeczną oznakę sympatii, a nie jako ingerowanie w czyjeś emocje. Spójrz na to też z naszej strony. Pies nie jest dla nas kawałkiem ankiety, jest dla nas odpowiedzialnością, jest często dla nas najważniejszy i jeśli jakiegoś powierzamy innej osobie, to chcemy się trochę o tej osobie dowiedzieć. Czy to dobrze? Na razie się sprawdza. :-)

Pablo 
GOLDENIA PRZYSTAŃ

Wysłany: 2010-10-28, 21:37   

Warna napisał/a:
Na razie się sprawdza. :-)

W sumie tylko to się powinno liczyć, więc przyjmuję w pełni ten argument i pozdrawiam.

Aga Szanti 
GOLDENIA PRZYSTAŃ

Wysłany: 2010-10-28, 21:41   

Warna napisał/a:
Pies nie jest dla nas kawałkiem ankiety, jest dla nas odpowiedzialnością, jest często dla nas najważniejszy i jeśli jakiegoś powierzamy innej osobie, to chcemy się trochę o tej osobie dowiedzieć. Czy to dobrze? Na razie się sprawdza. :-)

z tym się zgadzam w 100 %

Przemas Nula 
GOLDENIA PRZYSTAŃ

Wysłany: 2010-10-28, 21:55   

Generalnie zgadzam się co do zasady z Warną, ale po trochu rozumiem też wątpliwości Pabla, bo są ludzie, którzy takie pytania mogą odbierać jak publiczne przesłuchanie, a może nawet maglowanie - co było już kiedyś wałkowane i poruszane na innej fundacji. Ci, którzy do nas trafiają, nie znają naszych dokładnych intencji (np. w temacie przepytywania) i nie muszą od razu sami na to wpaść. Dlatego na pewno warto robić to w miarę delikatnie i z wyczuciem, nie oszczędzając miłych i ciepłych słów. :-)

MarzenaTabaNugat 
DOM WARTY GOLDENA

Wysłany: 2010-10-28, 22:19   

Pablo napisał/a:
Marzena-Taba napisał/a:
Witamy :)
koniecznie napiszcie nam o Waszej Kesi :mrgreen:
A dlaczego to takie ważne?

Pablo Nie jest to aż tak ważne...a tym bardziej nie chcemy ( przynajniej mówię za siebie) aby kandydat do adopcji poczuł się jak na przesłuchaniu. Jeśli ktoś nie czuje się na siłach lub poprostu nie chce tak jak napisała Warna wystarczy o tym napisać i każdy z nas to zrozumie.

Powiem więcej uważam że wylewność w odpowiedziach na forum nie powinna decydować o tym czy ktoś jest dobrym kandydatem do adodpcji psa czy nie,

My goal in life is to be as good of person as my dog already thinks I am....

Jerzy Kora 
DOM WARTY GOLDENA

Wysłany: 2010-10-28, 22:22   

to cy ktoś będzie n forum czy też nie zależy od wielu czynników. Niektórzy akceptują forum i chcą na nim być, niektórzy nie. Chcą porozmawiać przez telefon, wypełnić ankietę, napisać maila że są chętni i po wizycie przedadopcyjnej zaadoptować psa. Ludzie są róźni. Mimło jest móc śledzić co się dzieje z wyadoptowanym psem, ale to jest przyjemność dla nas, a nie dla psa.
tak myśle, że nie warto zmuszać kogokolwiek do rozmów na forum. A już na pewno rozmawiać z dużym wyczuciem. Czasami osoba pisząca na forum ma dużą tremę i zdarza się jej napisać coś dziwnego. odpowiedzi powinny być wtedy naprawdę wyważone.
Większość z nas zna to z autopsji. Ile wizyty na forum kosztowały nerwów. :oops: . A i tereaz dochodzi do ostrej wymiany poglądów. Dobrze jeśli poglądów a bez inwektyw.

Warna 
ADMINISTRATORWarna

Wysłany: 2010-10-28, 22:28   

Powiem Wam, że dziś Michał odebrał kilkanaście telefonów z prośbą o adopcję. Wczoraj tak samo. Ja wysłałam około 30 odpowiedzi. Nikogo nie zmuszaliśmy do pisania na forum, tylko grzecznie wysyłałam ankiety. Niedługo, jak będzie strona, to ankieta będzie do pobrania on-line.
Jeśli ktoś chce pisać na forum - to jest to mile widziane, jeśli nie chce - jego wola. Nikogo na forum przepytywać nie będziemy. prośba o opowiedzenie o psie nie ma tego charakteru, a raczej towarzyski i jak to w życiu bywa, albo ktoś odpowie na pytanie, albo nie, bo taki kontakt go nie interesuje. Szanujemy to i nie wpływa to w żadnym stopniu na proces adopcyjny. :-)

Mati i .... 

Wysłany: 2010-10-28, 22:42   

Warna napisał/a:
Ja wysłałam około 30 odpowiedzi.
tylko nie pisz Warna, ,że chodzi o Tobyego :evil: ;-)

Warna 
ADMINISTRATORWarna

Wysłany: 2010-10-28, 22:47   

Mati i .... napisał/a:
Warna napisał/a:
Ja wysłałam około 30 odpowiedzi.
tylko nie pisz Warna, ,że chodzi o Tobyego :evil: ;-)

Większość!

Edyta 
GOLDENIA PRZYSTAŃ

Wysłany: 2010-10-29, 10:29   

A dla mnie osobiście rozmowa na forum to bardzo fajna forma aby poznać człowieka. Oczywiście nie powinno się nikogo do tego zmuszać to musi wychodzić samo z siebie, ale chciałabym wiedzieć jacy są ludzie którzy wyadoptują u nas psiaka, jakie zaoferują mu życie. Kochani tworząc DT bardzo przywiązujemy się do naszych tymczasów, kochamy te psiaki jakby były nasze i odchodząc z naszego domu zabierają cząstkę nas, więc to chyba nie jest zbrodnią że chcę wiedzieć gdzie ta ruda iskierka trafi? Mażeniem byłoby spotykać potem te cuda jak nie w realu to własnie tutaj na forum, cieszyć się ich powodzeniami, podtrzymywać na duchu w chwilach słabości, radzić i trzymać kciuki za każdego psiaczka.
Proszę nie dziwcie się nam zakręconym psiarzom, że to dla nas takie ważne ;-)

Jerzy Kora 
DOM WARTY GOLDENA

Wysłany: 2010-10-29, 10:47   

Kontakt poadopcyjny jest niezwykle istotny dla ludzi kochających psy lecz mniej doświadczonych. Dział "Chcesz adoptować psa? ; informacje dla tych, kórzy chcą adoptować psa" - Procedura adopcyjna, pies w nowym domu, charakterystyka rasy, gdy masz problem z psem. Chyba jeszcze go nie ma albo nie znalazłem.

Edyta 
GOLDENIA PRZYSTAŃ

Wysłany: 2010-10-29, 10:56   

Jerzy chyba jeszcze nie ma takiego działu.

Daga i Goldi 
WARTA GOLDENA

Wysłany: 2010-10-29, 10:58   

Wiecie co, ja moze powiem ze swojej perspektywy... PRZECIEŻ TO JEST NIEZMIERNIE MIŁO, GDY DOŁĄCZA DO NAS KTOŚ NOWY! Juz nie tylko z miłości do zwierząt, ale i do ludzi, fajnie jest zainteresować się kimś nowym, sprawić, żeby poczuł sie zauważony, zapytać go o jego życie. Poza tym inni członkowie forum, mają prawo wiedzieć, komu adoptowany został psiak. Poza tym po prostu trzeba się poznać, a mam nadzieję, że pytania jakie się na forum pojawiły były utrzymane w dobrym, serdecznym tonie.

bielan 

Wysłany: 2010-10-29, 15:04   

Edyta napisał/a:
Jerzy chyba jeszcze nie ma takiego działu.

Co nie oznacza, żeby tego nie zmienić. Chcieliśmy by forum było bardzo czytelne i stąd brak niektórych tematów

Daga i Goldi 
WARTA GOLDENA

Wysłany: 2010-10-29, 17:02   

Też popieram inicjatywę Jurka :)

Warna 
ADMINISTRATORWarna

Wysłany: 2010-10-29, 17:16   

Niektóre informacje będą na stronie www. , a nie na forum.

Daga i Goldi 
WARTA GOLDENA

Wysłany: 2010-10-29, 20:08   

I super!

Jerzy Kora 
DOM WARTY GOLDENA

Wysłany: 2010-10-29, 22:26   

jakos z czasem dojdziemy ktorą informację lepiej wkleić na stronę a którą na forum, :)

Odpowiedz do tematu