Strona Główna  Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Chat  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Identyfikatory dla psów
Autor Wiadomość
Jerzy Kora 
DOM WARTY GOLDENA

Wysłany: 2011-05-25, 13:48   Identyfikatory dla psów

Każdy z psów powinien mieć identyfikator. Dlatego też wpadliśmy ma pomysł, by grupowo zamówić identyfikatory. Moje psy chodzą z takimi i jesteśmy z nich zadowoloni.

Proponuję wykonanie takich identyfikatorów

W przypadku zamówień indywidualnych na miejscu napisu "Pies Fundacji:" będzie imię Waszego psiaka.

Cena w miarę przystępna, Nie powinien identyfikator kosztować więcej niż 12 PLN. Jeśli ktoś się zdecyduje, proszę o info na PW. Skompletuję zamówienie i wyślę do producenta. Do ceny trzeba doliczyć koszty przesyłki. Myślę że identyfikatory przyjdą do mnie jedna paczką i roześlę je pocztą polską do Was

Na drugiej stronie identyfikatora powinny znaleźć się telefony z napisem "" Proszę zadzwoń do właściciela, jeśli mnie znalazłeś" . Dlatego też zamówienie powinno zawierać imię psa, telefony.

Na zamówienia czekam do końca tygodnia.

Jeśli ktoś by reflektował na taki identyfikator, to poprosżę o informację. Można też zaproponować forumowiczom takie identyfikatory. Na pierwszej stronie logo + imię psa, na drugiej telefon do właścicieli.

bielan 

Wysłany: 2011-05-25, 18:40   

Tylko taka jedna rada:
Na tabliczce nigdy nie powinno byc imienia psa... To najwiekszy blad ludzi zamawiajacych tego typu rzeczy

Jerzy Kora 
DOM WARTY GOLDENA

Wysłany: 2011-05-25, 22:05   

bielan napisał/a:
Tylko taka jedna rada:
Na tabliczce nigdy nie powinno byc imienia psa... To najwiekszy blad ludzi zamawiajacych tego typu rzeczy

Czy ze względu na nieuczciwych ludzi? Użyją imienia psa? Jak złapią psa to nie oddadzą?.

monika5s 

Wysłany: 2011-05-26, 08:15   

bielan napisał/a:
Tylko taka jedna rada:

Przecież łatwiej uspokoić znalezionego psa, jak się do niego mówi po imieniu, można go zawołać, żeby podszedł, a jak ktoś będzie chciał zatrzymać znalezionego psa i nie oddawać go właścicielowi to i tak to zrobi, czy będzie znał imię psa czy nie :-?

Edyta 
GOLDENIA PRZYSTAŃ

Wysłany: 2011-05-26, 09:33   

Jerzy Kora napisał/a:
bielan napisał/a:
Tylko taka jedna rada:

Czy ze względu na nieuczciwych ludzi? Użyją imienia psa? Jak złapią psa to nie oddadzą?.

dokładnie tak, zna imię, więc pies reaguje na nie, golden jak to golden cieszy się gdy ktoś woła po imieniu, nie ma tatuażu i czipa więc ktoś się uprze że to jego pies skoro reaguje na imię i kropka- ludzie już tacy są, wielu szkoleniowców na zajęciach mówi aby nie pisać na identyfikatorze imienia psa ;-)

M!S!A 
DOM WARTY GOLDENA

Wysłany: 2011-05-26, 09:38   

U moich psów, nie ważne czy są przez kogoś wołane po imieniu czy nie, jak ktoś skusi je przysmakiem to mogą mieć nawet na imię Flip i Flap.

"Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie" B. Borzymowska

Korbulowa Familia 
DOM WARTY GOLDENA

Wysłany: 2011-05-26, 10:36   

Rozumiem w tym (identyfikatorów bez imion) sens :)
Ale ja i tak poproszę z imieniem psiaczka identyfikatorek (oczywiście PW do Jerzego wysłałam) :) Korbusia na szczęście ma tatuażyk, a ja mam jej metryczkę. Czip wszczepimy jak będzie sterylka :mrgreen: A, że np. na zjeździe będzie nas i psów sporo to przynajmniej jakoś będą identyfikowane ;)

Warna 
ADMINISTRATORWarna

Wysłany: 2011-05-26, 11:02   

Ja UWAŻAM, ŻE TO NIE MA ZNACZENIA, BO WŁAŚNIE gOLDENY I TAK REAGUJĄ NA IMIĘ. JAK KTOŚ ZNAJDZIE PSA, TO BĘDZIE CHCIAŁ ODDAĆ I GO WOŁAĆ PRAWDZIWYM IMIENIEM, A JAK GO KTOŚ UKRADNIE, TO I TAK ADRESÓWKA MU NIE POTRZEBNA, BO NIE ZADZWONI DO NAS, WIĘC JAKI JEST SENS UKRYWANIA IMIENIA?

Przepraszam za drukowane, ale nie chce mi się już przepisywać.

lamila 

Wysłany: 2011-06-02, 07:28   

A ja mam pytanie. Czy nowi właściciele psów dostają indyfikatory? Ostatnio myślałam, żeby zrobić coś takiego, że na indyfikatorze dla psiaków idących do DS mógłby być numer do nowego właściciela i jeden numer fundacyjny. Wtedy w razie gdy pies zginie a właściciel ne będzie móg odebrać, czy jak pies trafi do schroniska to zadzwonią do fundacji.

NMogłabym się tym zająć.

Jerzy Kora 
DOM WARTY GOLDENA

Wysłany: 2011-06-02, 07:34   

Wydaje mi się, że na razie nas nie stać, by finansować identyfikatory dla adoptowanych psów. Jest to wydatek rzędu 10-12 PLN plus koszty przesyłki ale jednak.

Co rozumiesz przez "mogła bym się tym zająć"?

lamila 

Wysłany: 2011-06-02, 07:45   

W sensie, że zamawiałabym indyfikatory :)

Tutaj są tańsze
http://allegro.pl/identyf...1625773913.html

Mogłabym sfinansować 10 pierwszych identyfikatorów. :)

Jerzy Kora 
DOM WARTY GOLDENA

Wysłany: 2011-06-02, 08:06   

Myślę że jak dojdzie to tego , że każdego adoptowanego psa będziemy wyposażać w identyfikator, to Wartownik, który "prowadzi" adopcję psa, sam zamówi odpowiedni identyfikator z wysyłka na adres osoby adoptującej.

Fajnie że chcesz pomagać w działaniach Fundacji. :brawo:

Te adresowniki, które podałaś, są nic nie warte - plastikowe. Kiedyś zrobiliśmy ten błąd i zamówiliśmy. Na zdjęciach wyglądają fajnie, ale wykonanie pozostawia wiele do życzenia. Dlatego zdecydowaliśmy się na metalowe.

Jeśli chcesz przeznaczyć jakieć pieniążki na rzecz psów, to chyba lepiej by było otoczyć jakiegoś psiaka opieką wirtualną. Pieniążki na taką opiekę zbiera Basia Waligóra. Jak chcesz podam Ci numer konta. :)

Edyta 
GOLDENIA PRZYSTAŃ

Wysłany: 2011-06-02, 09:01   

A ja mam dwa plastikowe już ponad 7 miesięcy, są prane, eksploatowane i nadal całe ;-)

lamila 

Wysłany: 2011-06-02, 09:18   

Ja chce dać DT na wakację. Muszę tylko rodzuców przekonać jeszcze :)

Truskawka 

Wysłany: 2011-06-02, 09:59   

Jeśli przekonasz ich, że weźmiesz cała odpowiedzialność za psiaka, na pewno się zgodzą :)
Jak mi się nie uda z adopcją ( choc mam nadzieję, że się jednak uda :mrgreen: ! Mama mówi, że się denerwuję tak jakbym dziecko adoptowała, ale po części tak przecież jest :mrgreen: ), to też chciałabym podarować DT. :)
"Już od dawna, od zarania - poprzez wszystkie wieki - ciągną się popiskiwania, skomlenia i szczeki. - Idą pełne animuszu - wspólnie z nami drogą - cztery łapy - para uszu - oczy - nos i ogon." /Ludwik Jerzy Kern/

monika5s 

Wysłany: 2011-06-02, 11:04   

Jerzy Kora napisał/a:

Te adresowniki, które podałaś, są nic nie warte - plastikowe. Kiedyś zrobiliśmy ten błąd i zamówiliśmy. Na zdjęciach wyglądają fajnie, ale wykonanie pozostawia wiele do życzenia. Dlatego zdecydowaliśmy się na metalowe.

Kupowałam plastikowe adresówki, ale Jessi pierwszą rozwaliła po tygodniu, a druga po dwóch dniach, Guccio jedną adresówke ma już miesiąc, ale drugą też rozwalił po dwóch dniach :evil: Dlatego zdecydowanie wolę metalowe, bo chyba moje goldenki za bardzo szaleją :rotfl:

Aga Szanti 
GOLDENIA PRZYSTAŃ

Wysłany: 2011-06-02, 11:24   

U mnie również sprawdzają się metalowe choć jak zawsze wszystko jest kwestią jakości, wykonania no i oczywiście ceny

Jerzy Kora 
DOM WARTY GOLDENA

Wysłany: 2011-06-02, 20:17   

My tu gadu - gadu a identyfikatory już się robią i w przyszłym tygodniu przyjadą do mnie.

monika5s 

Wysłany: 2011-06-02, 20:35   

No to może ja odbiorę swoje na zjeździe :-D Tydzień czy dwa oczekiwania na identyfikatory nie ma znaczenia ;-)

Korbulowa Familia 
DOM WARTY GOLDENA

Wysłany: 2011-06-02, 20:37   

A ja też na zjeździe mogę odebrać? Bo tak to nie wiadomo czy do tego czasu dojdą, a "szpan" z identyfikatorem firmowym będzie 8-) :lol:

Aga i Sara 
DOM WARTY GOLDENA
Wysłany: 2011-06-02, 21:04   

a czy jeszcze można zamówić ? dla Sary?
bo chyba się zagapilam :D

Aga, Marcin, Piotruś, Marta, Magda, Sara Wyp, Jogi [*] Tina [*]

Barbara 

Wysłany: 2011-07-01, 23:27   

Identyfikatory dla Moniki i Oli przekazane zostały na Zjeździe.
Jednocześnie pragnę oficjalnie podziękować osobom, które na Zjeździe zakupiły nasze identyfikatory za kwoty dobrowolnie przekazane na nasze psiaki( minimalna cena 20 zł).
No więc tak ukłony dla :
Oli Korbulowej
Michała od Nemo
Kasi od Szajby
Ewy Dufflowej
Agi od Sary
Moniki od Sunnego
Iwonki Kalinowskiej i Baskera
:kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
Ps. jak kogoś nie zapisałam to proszę mi na PW napisać- to ważne! a moje notatki zostały w Bocheńcu :|

Sylwia i Fafik 

Wysłany: 2011-07-02, 08:02   

a ja się chyba zgapiłam, bo myślałam, że to są identyfikatory tylko dla psów z adopcji, a nasz Fafik nie jest, a teraz jak tak czytam, to chyba jednak każdy mógł mieć taki identyfikator.... czy jest jeszcze możliwość zakupu takiego identyfikatora?

Barbara 

Wysłany: 2011-07-02, 13:13   

Tak Sylwuniu każdy może mieć. Jeśli chcesz wyślij mi na PW adres do wysyłki i kwotę za jaką chcesz wylicytować identyfikator( minimalna 20 zł) i zaraz po wpłacie wysyłam. :)
Na identyfikatorze jest logo fundacji i nasze numery kontaktowe czyli mój i Warny.
Pozdrawiam i czekam na wiadomość. :)

Jerzy Kora 
DOM WARTY GOLDENA

Wysłany: 2011-07-24, 22:56   

Czy ktoś jeszcze reflektuje na identyfikatory? Mam jeden zamówić a to trochę mało, by się targować o cenę :cry:

Odpowiedz do tematu