Witajcie Kochani. Po Świętach chcieliśmy na spokojnie zdać relację z sytuacji w jakiej znajdują się obecnie Goldeny odebrane z interwencji w Starym Czarnowie. Z ponad 120 psów, które zostały wyrwane z tych makabrycznych warunków Pogotowie zidentyfikowało łącznie 8 psiaków w typie Goldena. 2 Sunie trafiły pod opiekę Fundacji Aurea. 2 samce i 1 sunia trafiły pod naszą opiekę. Na dzień dzisiejszy sytuacja pozostałych trzech psów ( samiec, suka bez ogonka, szczeniak) wygląda następująco: TOZ Goleniów ( współpracując z Pogotowiem dla Zwierząt) znalazło na własną rękę dom dla samca,który według naszych informacji już dziś ma trafić do swojego domu, sunia bez ogonka znalazła opiekę dzięki Pogotowiu dla Zwierząt, szczeniak jest zabezpieczony i obecnie diagnozowany przez Pogotowie.

Z racji tego, że interwencja obejmowała tak wiele zwierząt, wkradło się sporo chaosu, ale powoli sytuacja bardzo się klaruje. Oczywiście mamy stały kontakt z przedstawicielem Pogotowia dla Zwierząt oraz z TOZ Goleniów dopilnujemy, aby wymienione wyżej 3 psiaki dotarły bezpiecznie do swoich miejsc docelowych.

Obecnie psiaki, które trafiły do nas NIE SĄ GOTOWE DO ADOPCJI. Niestety ich stan fizyczny i psychiczny nie wskazuje, na to że stanie się to szybko. Psiaki mają bardzo zaniedbaną sierść i skórę. Liczne pchły, zaczerwienienia i zapalenia skórne to niestety ich codzienność. Po za tym dwa samce są wycofane, zwłaszcza Goldenowaty, Hovek jest bardziej otwarty, ma silniejszy charakter. Sunia, na szczęście bardzo łatwo odnalazła się w nowych warunkach, szuka kontaktu z człowiekiem, jest niesamowicie przyjazna. Natomiast jej stan fizyczny pozostawia sporo do życzenia, brzuch i sutki wyciągnięte do podłogi, dzisiaj będzie badana przez weterynarzy.

Dziękujemy Wam za tak liczny odzew, wsparcie, deklaracje pomocy. Pokazaliście, że Święta to czas wielkiej miłości, dobroci i wsparcia. Jesteście niesamowici!

W kwestii finansowania, Pogotowie dla Zwierząt obecnie uzbierało już ok 220 000zł na zbiórce, kwota ta przeznaczona jest na pokrycie kosztów leczenia psiaków u weterynarzy.