NESTOR już w gronie Warciaków!

Kilka tygodni temu, pojawiło się w internecie ogłoszenie dość głośne i znane raczej każdemu goldeniarzowi. Pan oddawał 9 miesięcznego, całkowicie ślepego, agresywnego wobec ludzi i wobec zwierząt, psa. Pies większość swego krótkiego życia mieszkał w kojcu. W zeszłą sobotę, tydzień temu, NESTOR został przywieziony przez ww. pana do dziewczyny, która miała go zawieźć swoim rodzicom, doświadczonych w opiece nad niewidomym psem. Niestety, już tego samego dnia musieliśmy go awaryjnie odebrać – nowi właściciele byli Nestorem przerażeni, on sam zaś zachowywał się bardzo agresywnie, atakował. Został przetransportowany do kliniki weterynaryjnej, gdzie spędził kilka kolejnych nocy. Tam też pokazał swoje drugie oblicze – psa ogromnie łaknącego człowieka, który cieszy się całym sobą gdy tylko ktoś zwróci na niego uwagę. Luiza dziękujemy! Wczoraj zaś trafił do DT, do Jarka i Beaty – za co jeszcze raz bardzo dziękujemy!

Nestor jest psem, u którego już od początku da się zauważyć ogromne braki socjalizacyjne, zarówno w stosunku do ludzi, jak i zwierząt. Na nieznane mu rzeczy reaguje często lękiem, a lęk skutkuje u niego gryzieniem…

Diagnostykę psa rozpoczęliśmy kilka dni temu, w klinice w której mieszkał kilka dni – zrobione zostały badania laboratoryjne z krwi – poza drobnymi odchyleniami w morfologii krwi, badania wykazały b. duży wzrost kinazy kreatynowej oraz zwiększone stężenie aminotransferazy asparagininanowej. Będzie to na pewno wyjaśniane. Jesteśmy prawie pewni, że nie jest całkowicie ślepy – wstępnie zostało to potwierdzone podstawowym badaniem wzroku. Poza tym bezbłędnie lokalizuje rzucane mu przedmioty, czy te pokazywane mu nad głową. Planowana jest wizyta u okulisty. Podczas palpacyjnego badania kręgosłupa, zaatakował weterynarza, co prawdopodobnie zostało spowodowane bólem. Być może nieciekawe wyniki laboratoryjne mają z tym związek.

Pierwsza noc u Jarka i Beaty przebiegła niespokojnie, Nestor prawie nie spał, powarkuje na sunię – rezydentkę, broni też miski.

Dalsze losy Nestora możecie śledzić na jego wątku: http://wartagoldena.org.pl/forum/viewtopic.php?t=5932