W dniach 15-18 czerwca 2017, w malowniczym ośrodku Villa Sul Mare położonym w samym sercu Dębek, odbył się XIV zjazd Fundacji Warta Goldena. W zjeździe uczestniczyło 81 osób i 56 psiaków. Każdy dzień rozpoczynaliśmy od wspólnego spaceru nad brzegiem morza, a kończyliśmy grillując i bawiąc się na całego w gronie miłośników złotej rasy. Nie zabrakło również ogromnej dawki wiedzy. Piątek i sobota były dniami wzbogaconymi o wykłady z zakresu psiej komunikacji, podstaw posłuszeństwa oraz problemów behawioralnych. Wykłady zostały rozszerzone o pokazy praktyczne. Zaprezentowano m.in. kwadrat zapachowy i targetowanie. Zajęcia prowadzili: Michał Mazurkiewicz, Ewa Meller oraz Iwona Koszela.

Sobota obfitowała w prawdziwe emocje. Podczas wspólnego spaceru uczestnicy zjazdu brali udział w podchodach. Każdy z osobna musiał zmierzyć się z pięcioma zadaniami. Zwieńczeniem spaceru było grupowe zdjęcie na plaży z napisem „Warta Goldena” ułożonym z patyków. Wieczorem emocje sięgały zenitu. Podczas grillowania odbyła się licytacja fantów na rzecz Warciaków w potrzebie. W roli prowadzących fantastycznie sprawdziły się: Amelia, Ewa oraz Weronika – wolontariuszki na medal. W trakcie trwania całego zjazdu każdy mógł wspomóc Warciaki kupując również gadżety w fundacyjnym sklepiku. Prawdziwą pamiątką z nad morza jest fotorelacja Barbary Waligóry.

XIV zjazd Warty Goldena zapisał się w historii fundacji, pozostając miłym wspomnieniem. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom zjazdu za wspólnie spędzony czas i wsparcie Warciaków będących pod opięką naszej fundacji. Jesteście wspaniali i niezastąpieni!

Do zobaczenia wkrótce!